Днями у Київській облдержадміністрації відбулася нарада під головуванням т.в.о голови ОДА Василя Володіна щодо нового районування та формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня. У ній взяли участь депутати різних рівнів, мери міст, голови сільрад, представники громад, зокрема і нашого району (м. Вишневе, с. Гореничі, с. Мироцьке, с. Дмитрівка, с. Бузова, с. Петропавлівська Борщагівка, с. Михайлівка-Рубежівка), інформує пресслужба Київської ОДА.
Київщина, як і решта областей країни, знаходиться у процесі адміністративної реформи. Замість 25-ти планується створити 5 районів. Це сприятиме зменшенню чиновницького апарату та витрат на нього. Також йдеться про присутність регіональних відділень органів виконавчої влади у новоутворених районних центрах. Що ніяк не перехрещується з утворенням та діяльністю об’єднаних територіальних громад, задача яких надавати послуги своїм мешканцям та піклуватися про їхнє комфортне та безпечне життя.
Поки що розглядають два варіанти нового адміністративно-територіального розподілу Київської області: з п’ятьма або шістьма районами.
Під час зустрічі обговорили визначення адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня, зокрема Північно-Західного регіону (тобто Києво-Святошинського району). Зокрема, розглядали відповідність міст Бородянка, Буча, Вишгород та Ірпінь вимогам, що висувають до майбутнього райцентру.
Василь Володін пояснив за яким принципом їх визначатимуть. Згідно методики, затвердженої Міністерством розвитку громад та територій, це мають бути міста районного значення з населенням понад 50 тисяч осіб, які знаходяться не ближче як за 30 км до Києва, а віддаленість підпорядкованих населених пунктів повинна бути не більше 60 км від райцентру.
«Я однаково добре ставлюся до всіх жителів області. Для мене важлива воля громад та дотримання методики, – наголосив очільник ОДА Василь Володін. – При цьому, на сьогодні жоден із населених пунктів не відповідає заявленим критеріям на 100%. Та якщо безпристрасно аналізувати мапу Північно-Західного регіону Київщини, то на мою думку, найбільше під них підпадає м. Бородянка. Разом з тим, більшість громад хочуть, щоб центр був у Бучі».
Присутні на нараді мали можливість висловити власну позицію та донести думку своїх громад де і чому їм буде зручніше мати новий районний центр. Більшість учасників висловилися за визначення райцентром міста Буча. Протокол наради буде передано до профільного міністерства.