У місті Іванкові працює унікальна мініферма

today 29.07.2021 query_builder 16:53 remove_red_eye 533 bookmarks Новини

На території Іванківської селищної ради зовсім мало фермерських господарств, лише три. І одне з них – в самому Іванкові. Утримує його подружжя Чиренків. Про це пише Трибуна праці, повідомляє agronews.ua.

Як з’ясувалось у розмові з господинею Мариною Миколаївною, доглядати за худобою для неї – не новина. Адже звикла до цього ще з дитинства. Її мама Наталія Миколаївна тривалий час працювала дояркою у місцевому колгоспі, вітчим Василь Вікторович – їздовим. Вона, старша донька (є ще менша на два роки Ірина) бігала на ферму допомагати їм.

– Десь у 6-7 класі вже й сама доїла групу корів, – розповідає Марина. – Дядя Льоня (завідуючий фермою Леонід Сингаївський) частенько просив, щоб виручила…

З грошима було сутужно. Мама доглядала їх найменшого братика Андрія. Тому після закінчення 9 класу Запрудської школи (звідки вона родом) розпочався колгоспний трудовий стаж Марини. Дівчина самостійно набрала 70 голів нетелей віком від 1,5 до 2-х років, доглядала, готуючи групу корів.

Працювала на совість. Два роки підряд виборювала перші місця серед доярок району, за що нагороджувалась грамотами та грошовими преміями.

Згодом вийшла заміж за Ігоря, який працював у колгоспі водієм молоковоза, вантажівки та автобуса. Стали жити у чоловікових батьків в Іванкові, де і організували свою мініферму.

Нині вже мають 6 діток. Найстарша, 22-річна Наташа, мешкає і працює в Києві, 20-річна Олена та 17-річний Олег навчаються у Катюжанському вищому професійному училищі, Ваня перейшов у 10-й клас, Оксана – у 5-й, Саша – у 3-й клас першої Іванківської школи.

Фото із сайту agronews.ua

92 запитів за 0,179