У МОЗ зазначили, що 67% машин швидкої допомоги не встигають на виклики вчасно

today 27.07.2020 query_builder 10:33 remove_red_eye 113 bookmarks Новини

67 відсотків пацієнтів вчасно не отримують екстрену медичну допомогу. Лише у 17-18% випадках виклику "швидкої", машина вкладається у визначений час приїзду.

Про це на пресбрифінгу заявили міністр охорони здоров'я Максим Степанов та його заступниця Ірина Садов'як, інформує «Українська правда».

М. Степанов вважає, що згідно існуючих нормативів не менше 75% машин швидкої допомоги повинні доїжджати до хворого у межах 10 хвилин в місті та 20 хвилин за містом. І. Садов'як додала, що із загальної кількості 6,8 мільйона викликів – 4,7 мільйона є невчасними. Це дуже погані показники.

Заступниця міністра повідомила, що наразі на підконтрольних уряду територіях працює 25 регіональних центрів екстреної допомоги та медицини катастроф.

Садов’як розповіла, що виклики швидкої допомоги можна поділити на такі категорії: критична категорія - швидка має приїхати протягом 10 хвилин; категорія екстрених викликів передбачає прибуття протягом 20 хвилин.

Неекстрені виклики направляються до закладу охорони здоров'я, що надає первинну медичну допомогу.

Якщо такої можливості немає, то машину швидкої допомоги, яка не виконує критичні чи екстрені виклики, направлять до пацієнта.

92 запитів за 0,239