У Нових Петрівцях відходи зі звалища отруюють питну воду

today 07.05.2021 query_builder 10:17 remove_red_eye 130 bookmarks Новини

Київщина на порозі локальної екокатастрофи? Тисячі тонн токсичних відходів вивозять до села Нові Петрівці, де з початку 80-х років працює сміттєвий полігон. Однак його площа вже зросла з 5 до 12 га. А фільтрат від сміття зі звалища потрапляє у поверхневі води та може отруїти криниці, інформує «СтопКор».

Голова громадської організації «Сила громад України» Віталій Духота переконує, що стічні води спершу потрапляють в Ірпінь, звідти – у Дніпро, а потім цю воду п’ють кияни. Про це свідчать результати досліджень, яке проводили фахівці на замовлення сільської ради.

Кучугури сміття висотою в кілька десятків метрів лежать неподалік від села. Місцеві мешканці скаржаться на постійний сморід від сміттєвозів, які потайки їдуть вночі.

Полігон у Петрівцях працює ще з 80-х років ХХ століття. Тоді тут офіційно дозволили відвести під сміття з сусідніх населених пунктів 5 гектарів землі. І за ці межі полігон довгий час не виходив. Аж поки, за свідченням місцевих, машини зі сміттям не почали запускати нелегально – за гроші.

Це сміттєзвалище належить комунальному підприємству Вишгородського району «Комунальник», який і має контролювати роботу звалища. Виконувач обов'язків начальника Дмитро Василевський запевняє, що робить все можливе, аби зменшити навантаження.

«Наша нова команда почала налагоджувати порядок на сміттєзвалищі, ми вже встановили відеоспостереження, ведеться запис на відеореєстратор, жодні «ліві» машини без талонів сюди вже не заїдуть», – переконує посадовець.

Нині територія сміттєзвалища аж 12 гектарів, тобто у два з половиною рази більша, ніж має бути.

За словами пана Духоти, за приблизними підрахунками сільської ради, перевантаження полігону нині становить 150%.

Фото - СтопКор

92 запитів за 0,336