У Прип’яті презентували платівку зі звуками Чорнобиля (є відео з фрагментами музики)

today 28.10.2021 query_builder 19:04 remove_red_eye 161 bookmarks Вікенд, Новини

У Прип’яті влаштували концерт-презентацію платівки з піснями українських та закордонних виконавців про Чорнобильську трагедію. В основу пісень лягли звуки, які є характерними для зони відчуження.

Про це розповіли в ефірі програми “Київ.Newsroom” на телеканалі “Київ”, повідомляє Big Kyiv.

Композиції про Чорнобиль з використанням звуків зони відчуження українські та закордонні виконавці написали ще рік тому. І нарешті вінілову платівку з десятьма піснями презентували у Прип’яті.

“Платівка зроблена з додаванням такої фарби, яка світиться вночі, тобто вона спочатку забирає світло, а потім випромінює. І саме випромінення, саме Radiation стало назвою продовження проєкту вже у цьому році”, – говорить арткуратор проєкту Валерій Коршунов.

Нагадаємо, найбільша у світі техногенна катастрофа сталася всього за 100 кілометрів від Києва, але радянська пропаганда зробила усе для того, щоб про трагедію не дізналися.

Проєкт «Звуки Чорнобиля» допомагає через творчість музикантів почути історію. Адже, на жаль, більшість людей не знають про цю трагедію, а ті, хто чули – не пам’ятають дату.

“Навряд чи діти просто захочуть відкрити Інтернет і прочитати про Чорнобиль. Тому цей проєкт і крутий, тому що через якісь музичні проєкти, діти це почують. Почують, через своїх улюблених музикантів, які все ж таки скажуть, що це важлива проблема, і про це треба дізнаватись”, – зазначила солістка гурту Kazka Олександра Заріцька. Ціна платівки – 1986 гривень. Вона відповідає року вибуху. Усі кошти підуть на допомогу ліквідаторам і постраждалим від трагедії. “Я думаю, що подарувати її іноземцю – це максимально крута ідея. Адже платівка показує Україну не через жаль, і що Чорнобиль це великий біль для нас, вона показує, що ми працюємо з цією темою”, – розповів арткуратор проєкту.

До слова, бажаючі можуть купити платівку на сайті проєкту. Їх випустили лише 500 штук, 200 з них уже продали. Про написані пісні вам розкажуть самі виконавці. Вони оживають з обкладинки альбому завдяки доповненій реальності. І це ще не кінець проєкту, кажуть організатори.

">

Фото та відео - із сайту Big Kyiv

92 запитів за 0,262