У районі буде реалізовано пілотний проєкт розбудови системи водопостачання та водовідведення

today 21.05.2020 query_builder 12:44 remove_red_eye 124 bookmarks Новини

Ілюстративне фото із відкритих джерел

У Київській обласній держадміністрації відбулося обговорення концепції розвитку водопровідно-каналізаційного господарства Києво-Святошинського району. Т.в.о. голови КОДА Василь Володін, його заступники, директори відповідних департаментів та представники ПрАТ «АК Київводоканал» і нашого району проаналізували проєкт системи водопостачання та водовідведення для районів області, де активно ведеться житлова забудова та збільшується кількість населення, повідомляє пресслужба КОДА.

Свого часу районом була розроблена Концепція розвитку водопровідно-каналізаційного господарства населених пунктів району. Зараз вона має бути актуалізована районом спільно з органами місцевого самоврядування у найкоротші терміни.

Київська ОДА всіляко сприятиме у реалізації заходів, які визначені Концепцією, де проблема стоїть найгостріше. Нова система має вирішити одразу декілька важливих проблем. По-перше, це забезпечення водою та відведенням стоків району, адже у нас спостерігається активний приріст населення. Не маючи своїх очисних споруд, враон вимушений користуватися інфраструктурою Києва. Це призводить до надмірного навантаження мереж, які потребують модернізації. По-друге, це вирішення екологічної проблеми, коли стоки новобудов, які не підключені до централізованої каналізації потрапляють у ґрунт. І, що теж дуже важливо, оновлена система водопостачання сприятиме скороченню втрати води у регіоні, яке відбувається через безконтрольне буріння забудовниками артсвердловин.

Проєкт, зокрема, передбачає спорудження мереж насосних станцій і напірних колекторів в місцях нової забудови та будівлях, що не мають відповідного підключення до центральної каналізації.

Саме у Києво-Святошинському районі планується реалізувати пілотний проєкт з розвитку такої системи. При забудові району буде розглянута можливість щодо відведенням стоків, в тому числі і до очисних споруд Києва (будівництво власної гілки каналізації та водопроводу, яка з’єднуватиме житлові комплекси з централізованими мережами столиці).

Учасники наради розробили пропозиції щодо концепції подальшого розвитку систем водопостачання та водовідведення району. Наступним кроком буде їх детальне опрацювання і впровадження на місцях.

Інші новини - див. нижче, останні новини - натисніть рубрику "Новини" вище.

92 запитів за 0,249