У Софіївській Борщагівці можуть знести уже заселений житловий комплекс

today 06.01.2021 query_builder 10:42 remove_red_eye 913 bookmarks Новини

Скандальний 4-поверховий житловий комплекс Villa Sofia, що у Софіївській Борщагівці, можуть знести. Окружний адміністративний суд Києва зобов'язав забудовника зробити це ще торік у травні. Адже забудовник отримав дозвіл на будівництво приватного будинку, а звів багатоповерхівку. Інвестори за житло розрахувалися та заселилися у нові квартири, повідомляє glavcom.ua з посиланням на «5 канал».

Приміром, Володимир Чкалов живе тут уже як півроку. Він уважно вивчав усі документи забудовника на землю та зведення житла, перед тим як придбати квартиру. Про те, що його оселю можуть знести – не вірить.

Зараз заручниками ситуації стали близько півсотні сімей.

У будинку шість під'їздів. Кожен з них має свою адресу, де прописані мешканці. Однак їх це не лякає. Кажуть, головне – змінити цільове призначення землі. Із присадибної ділянки – на багатоквартирну забудову.

Підрядники будівництва твердять: документи на зведення багатоквартирного будинку видавала саме Державна архітектурна будівельна інспекція.

«Щодо того, що там нібито неправильно побудовано, то це ще велике питання, тому що ДАБІ, що подала до суду, ця ж ДАБІ видавала нам і декларацію на багатоквартирний будинок. У мене більше запитань до ДАБІ. Чому видає декларацію, а потім її скасовує і подає до суду?» – каже підрядник будівництва Андрій Трухан.

У Державній архітектурній будівельній інспекції такі закиди спростовують. Адже забудовник не раз отримував приписи щодо численних порушень будівництва. І додають: земля під будинком була виділена лише для приватного будинку. Два поверхи, не вище.

Олександр Коломієць, директор департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області, говорить: «Фактично, громадянка Дідик здійснила самочинне з грубим порушення містобудівного законодавства будівництво багатоквартирного житлового будинку. Знесення, виконання рішення - це компетенція Департаменту виконавчої служби міністерства юстиції України».

Знести житловий комплекс Окружний адмінсуд Києва зобов'язав забудовника ще торік у травні. Той подав апеляцію, однак феміда її відхилила. Тоді власник будинку звернувся до Верховного суду із касаційною скаргою. Справу мають розглянути найближчим часом. Тож, далі – буде.

Фото із відкритих джерел

92 запитів за 0,368