У Десні в рибі знайшли ртуть, у Дніпрі – перевищення по фармацевтичних препаратах ковідного протоколу

today 28.03.2021 query_builder 13:03 remove_red_eye 134 bookmarks Новини

У Вишгороді відкрили третю лабораторію, яка досліджуватиме воду щонайменше у десяти областях північного регіону країни. Зокрема, фахівці лабораторії перевірятимуть води Дніпра, Дністра, Сіверського Дінця, Прип’яті та Десни.

Як розповів Суспільному міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський, лабораторія перевірятиме зразки води за 45 пріоритетними та 13-ма спеціальними показниками, які відповідають нормам ЄС. До слова, перші тестові дослідження води на Київщині показали невтішний результат.

"У басейні верхнього та середнього Дніпра перевищення по фармацевтичних препаратах ковідного протоколу, в суббасейні річки Десна знайшли навіть ртуть у рибі", — попередив Абрамовський.

Міністр переконаний, що результати аналізів допоможуть поліпшити екологічну ситуацію та притягнути до відповідальності підприємства, що забруднюють річки. 

Начальник лабораторії Олександр Шевченко повідомив, що воду перевірятимуть на наявність небезпечних для здоров'я людини пестицидів, металів, ртутних речовин, зокрема на леткі речовини — бензол, бензен, сірководень, аміак.

"У природі, в річковій воді, ці речовини (леткі, – ред.) не знаходяться. Це речовини синтетичного складу, які зробила людина", — уточнили у лабораторії.

До речі, для перевірки води фахівці використовуватимуть сучасне обладнання, яке встановили спеціалісти з ЄС, а також спеціальні рідини, згідно з якими аналізують зразки.

"Один цей стандарт коштує від 5 до 7 тис грн. Це все Європа, в нас такого немає", — зауважив О. Шевченко.

Усього в Україні працюватиме чотири подібних лабораторії. Три з них вже працюють у Слов’янську, Вишгороді та Івано-Франківську. До літа цього року ще одну планують відрити в Одесі. Рік роботи всіх лабораторій коштує близько 12 млн грн. Перші результати досліджень води з’являться наприкінці 2021 року. Їх нанесуть на спеціальну мапу, яку оприлюднять на сайті водного порталу.

За даними Державного агентства водних ресурсів України, у 2019 році в українські річки скинули понад 48 тонн шкідливих речовин.

Фото із сайту https://suspilne.media/

92 запитів за 0,238