У заповіднику годувати тварин заборонено

today 24.12.2021 query_builder 13:39 remove_red_eye 283 bookmarks Новини

Не знаємо, хто перший почав підгодовувати дику лисицю, аби вона постійно виходила на асфальтову дорогу й випрошувала подачки.

І ось вже туристи та співробітники чорнобильських підприємств у захопленні зупиняються біля рудої прохачки, знімають, фотографують і кидають їй всіляку людську їжу, інформує Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник.

На перший погляд, дуже мила картинка. Такий гарний пухнатий звір не боїться відвідувачів зони відчуження й поступово набуває статусу чергового «лиса Семена», котрого туристи інколи хотіли побачити більше, аніж інші тутешні артефакти.

Але працівники заповідника нагадують: заповідна територія – це не атракціон і не звіринець. А лисиця руда – хижак, якого не можна позбавляти диких інстинктів й перетворювати на придорожню прохачку.

Це – небезпечно для звіра, адже він не тільки отримує шкідливий для нього харч – бутерброди, хліб, солодощі, а й позбавляється страху перед людиною та дорожнім транспортом. Наслідки, думається, для всіх – очевидні.

Фото - співробітників Чорнобильського заповідника

92 запитів за 0,257