Ухвалено Виборчий кодекс

today 20.12.2019 query_builder 10:16 remove_red_eye 178 bookmarks Новини

Верховна Рада України 330 голосами ухвалила Виборчий кодекс у цілому з урахуванням пропозицій президента В. Зеленського, які передбачають "відкриті" регіональні списки кандидатів у народні депутати від партій, повідомляє «Українська правда».

Нагадаємо, що Виборчий кодекс було ухвалено у першому читанні парламентом 8 скликання 7 листопада 2017 року, у цілому – парламентом 9 скликання 11 липня 2019 року, але президент повернув його ВР на повторний розгляд зі своїми пропозиціями 13 вересня цього року.

Загалом було 17 пропозицій В. Зеленського.

17 грудня відповідний комітет рекомендував Верховній Раді підтримати всі пропозиції президента.

Представник президента Руслан Стефанчук заявив, що В. Зеленський не міг підписати Виборчий кодекс, бо той містив положення, які не відповідають Конституції й не узгоджуються з іншими законодавчими актами.

Також Виборчий кодекс не повною мірою враховував рекомендації міжнародних експертів, сказав представник президента.

Тепер, серед іншого, у розділі XXIIІ (Загальні положення виборів народних депутатів України), у статті 133 читаємо:

"Вибори народних депутатів України здійснюються на засадах пропорційної системи за єдиними списками кандидатів у депутати у загальнодержавному виборчому окрузі, з яких формуються регіональні виборчі списки кандидатів у депутати (далі – загальнодержавний виборчий список, регіональні виборчі списки) від партій.

Право на участь у розподілі депутатських мандатів набувають партії, на підтримку регіональних виборчих списків кандидатів у депутати від яких у межах загальнодержавного округу подано 5% і більше від загальної кількості голосів виборців, які підтримали регіональні виборчі списки кандидатів у депутати від усіх партій у межах загальнодержавного округу".

92 запитів за 0,254