Україна сподівається на перегляд умов Угоди про асоціацію з ЄС

today 12.05.2020 query_builder 14:26 remove_red_eye 64 bookmarks Новини

Україна сподівається на поглиблення співпраці з європейськими країнами, а тому наполягатиме на перегляді умов Угоди про асоціацію з ЄС.

Про це заявив віцепрем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Вадим Пристайко, інформують Факти ІСТV з посиланням на Deutsche Welle.

– Нині дуже вдалий момент, тому що як раз підійшов десятирічний термін, коли ми можемо переглянути умови і перегляду умов чекають наші виробники, – наголосив посадовець.

Адже більшість раніше встановлених квот уже не влаштовують Україну, підкреслив він.

– Ми перейшли етап перших контактів з ЄС у рамках угоди в безтарифній торгівлі. Я сподіваюся, що ми переглянемо їх, – заявив В. Пристайко.

Нині Україна бачить можливість поглиблення співпраці у цифровій сфері, питаннях митниці та юстиції, оборонних питаннях.

Європейські партнери позитивно поставилися до нових ініціатив нашої країни щодо розширення співпраці з Євросоюзом.

Але далеко не всі розділяють цю точку зору.

Фермери ЄС виступили проти надання додаткових пільг для українського експорту. Приміром, одна з найбільших європейських асоціацій фермерів і кооперативів «Копа-Когека» (Copa-Cogeca) піддала нищівній критиці наміри ЄС і України розширити торгівельне співробітництво у контексті підготовчої роботи комісії з підготовки поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі (Dcfta), повідомляє Agravery.com.

Про це заявив генеральний секретар «Копа-Когека» Пекка Песонен у листі Сабіні Вейанд, генеральному директору ЄС з торгівлі Європейської комісії, передає glavcom.ua. Асоціація фермерів і кооперативів виступає проти надання будь-яких подальших пільг для товарів, що експортуються Україною або відновлення автономних торгових заходів, йдеться у листі. Пекка Песонен зазначив, що сільгоспспівтовариство Європи вже постраждало від наслідків введення санкцій проти Росії і прямі втрати виробників вже досягають понад 10 млрд євро. Нині ситуація ускладнюється падінням цін на деякі сільгосптовари і карантинними заходами, пов’язаними з пандемією.

До речі, останні митні дані показують, що українські компанії в повній мірі скористалися можливістю, яка була надана в рамках Угоди про асоціацію з ЄС. Отже, потенційне збільшення пільгових тарифних квот буде мати прямий негативний вплив на ринки сільськогосподарської продукції ЄС. Крім того, за останні три роки Євросоюз став найбільшим імпортером кукурудзи в світі. Дві третини об'єму кукурудзи ЄС імпортує саме з України. З огляду на це, Україні не потрібні нові тарифні квоти або відновлення автономних заходів. «У зерновому секторі ми стикаємося з несприятливим комерційним середовищем і відсутністю прозорості у діяльності підприємств в Україні. Не можна гарантувати, що український аграрний сектор дійсно отримує вигоду від торгівлі зерном з Європейським Союзом. Збільшення тарифної квоти на пшеницю замість того, щоб змусити два виробничих ринки доповнювати один одного, призведе до посилення конкуренції на ринку Союзу», — наголосив Песонен.

Фото із сайту -"Українська правда"

92 запитів за 0,232