Україна та ЄС підписали угоду на суму 1,2 млрд євро

today 24.07.2020 query_builder 08:12 remove_red_eye 94 bookmarks Новини

Кабінет Міністрів України та Європейська комісія у четвер в Брюсселі підписали меморандум та кредитну угоду про надання нашій країні макрофінансової допомоги (МФД) на суму 1,2 млрд євро.

Про це повідомляє з Брюсселя кореспондент "Європейської правди".

Сума позики поділена на два транші, обидва з яких будуть спрямовані в держбюджет і можуть бути використані для подолання бюджетного дефіциту, та для підтримки проведення структурних реформ в Україні.

Гроші надаються Україні на 15 років за низькою плаваючою ставкою. Перші 600 млн євро МФД Україна отримає без виконання додаткових умов. Прем’єр-міністр Д. Шмигаль прогнозує, що це відбудеться протягом тижня після набуття угодою чинності; для цього її має ратифікувати Верховна Рада. У Кабміні розраховують, що це відбудеться ще влітку.

Виділення наступних 600 млн буде схвалене європейською стороною лише у разі, якщо Україна виконає низку умов, що поділені на чотири блоки – управління державними фінансами, урядування та верховенство права, покращення бізнес-клімату, а також секторальні реформи.

Серед іншого, для отримання другого траншу МФД Україна має передати централізовані закупівлі лікарських засобів, медичних виробів та індивідуальних засобів захисту у відання новоствореного ДП "Медичні закупівлі України"; має продовжитися реформа податкової та митниці; має бути створена нова Вища кваліфікаційна комісія суддів та відбутися корпоратизація 10 найбільших державних підприємств.

92 запитів за 0,232