Україна збільшує імпорт картоплі

today 14.02.2020 query_builder 10:20 remove_red_eye 120 bookmarks Новини

Україна збільшила імпорт картоплі у 43 рази. Основними постачальниками цього продукту до України стали країни СНД, які ввезли 95% від загального імпорту України торік, у тому числі: 84% Білорусь, 5% РФ та 4% Казахстан. Про це повідомив AgroReview з посиланням на пресслужбу УКАБ.

До речі, країни Митного союзу обмежують ввезення на свої ринки української картоплі, в той час як Україна цей інструмент не застосовує. Як наслідок - численні нарікання щодо якості ввезеної картоплі.

«Картопля є продуктом повсякденного вжитку багатьох українців. Забезпечення населення бульбою протягом року, крім локального вирощування, все більше залежить від зберігаючих потужностей. Зважаючи на відкритість ринку, дисбаланс попиту та пропозиції товару швидко корегується імпортом», - пояснює Валентина Кропивко, експертка УКАБ.

За останні 10 років в Україні під бульбу зазвичай відводилося близько 1,35 млн га, середньорічний врожай картоплі становив близько 22 млн т. Коливання річних даних є в межах 5-11%. Це не критично, оскільки, згідно даних Держстату, населенням споживається щорічно близько 6 млн т коренеплодів, тобто менше третини від вирощеного врожаю. Решта картоплі використовується на корм, переробку та як посадковий матеріал. Масштаби втрат картоплі під час зберігання не можливо оцінити, оскільки виробництво бульби в основному сконцентровано у господарствах населення (98%).

У 2019 році через холодну весну і сухе літо було накопано на 10% менше картоплі від середнього показника за 10 років, проте більше за неврожайний для культури 2010 рік. Обмежена пропозиція коренеплодів на початку літа в Україні спричинила паніку, тому ринок компенсував її імпортним товаром, активні поставки якого тривали до кінця року. Торік імпортери завезли картоплі на рекордну суму в 47,5 млн доларів. Середня вартість імпорту за цей період складала 19 центів/кг, що фактично дорівнює 5 грн/кг. Ця ціна ввезеної картоплі є найменшою за 9 років, як у гривневому, так і у доларовому еквіваленті.

«Загалом, вітчизняне картоплярство здатне забезпечити населення продукцією та виходити на зовнішні ринки з конкурентною продукцією. Для цього необхідно поряд із гармонізацією законодавства, нарощувати промислове виробництво та потужності для зберігання бульби. Зважаючи на високу конкуренцію на зовнішньому ринку варто для імпортерів запровадити дзеркальні карантинні заходи на митниці», - підсумувала експертка Валентина Кропивко.

92 запитів за 0,240