Українці, винаходи яких підкорили світ

today 25.06.2019 query_builder 12:52 remove_red_eye 258 bookmarks Новини

Чимало українських вчених, винахідників зробили переворот в науці, зробили відкриття без яких важко уявити сьогодення.

Радіо Максимум розповіло лише про кількох наших вчених, чиї винаходи, без перебільшення, перевернули світ.

Ігор Сікорський – творець гелікоптера! Київський авіаконструктор, випускник КПІ, який свого часу емігрував до США, Ігор Сікорський розробив проект машини з двома пропелерами – горизонтальним на даху і вертикальним на хвості ще у далекому 1931 році. Після численних випробувань 13 травня 1940-го український конструктор вперше підняв свій гелікоптер у вільний політ.

Відразу ж конструктор отримав перше замовлення – для армії США. Загалом, фірма Сікорського (“Sikorsky Aircraft”) створила 17 базових літаків та 18 гелікоптерів. Також українець є автором літаків-велетнів “Ілля Муромець” (1913 р.), Sikorsky S-29-A (США) та першого в Сполучених Штатах літака-амфібії.

Йосип Тимченко

Йосип Тимченко

Сьогодні важко уявити наше буття без кінематографу і всі вважають, що винайшли його брати Люм’єр. Але ми добре знаємо, що це неправда, адже український механік Йосип Тимченко разом з фізиком Миколою Любимовим за два роки до відкриття французів розробив скачковий механізм “равлик”. А саме його принцип дії покладений в основу створення кінескопа.

Уже в 1893 році в сонячній Одесі показали два фільми, знятих за допомогою першого кінескопа. Тому цілком слушно вважати батьком кінематографу саме українця, адже він випередив своїх західних колег. Але є один неприємний нюанс: пристрій Й. Тимченка не був запатентований.

Євген та Борис Патони

Борис Патон

Важко уявити сучасний світ без електрозварювання. І саме українець Євген Патон – винахідник різних методів електрозварювання. Його методи й досі використовує весь світ. А в 1993 році черговий прорив у науці зробив його син. Під керівництвом Бориса Патона науковці провели вдалі експерименти, які довели можливість отримання зварного з’єднання різних м’яких тканин тварин способом біполярної коагуляції.

Пізніше розпочалися експерименти зі зварювання тканин видалених органів людини, що стало важливим відкриттям для медицини.

Іван Пулюй

Іван Пулюй

Без рентгену нині неможливо діагностувати чимало захворювань, травм. Названо апарат на честь німця Вільгельма Рентгена, який сконструював трубку, яка згодом стала прообразом сучасних рентгенівських апаратів. Але українець Іван Пулюй ще за 14 років до німця набагато глибше проаналізував природу і механізми виникнення променів, а також на прикладах продемонстрував їх суть. Саме Іван Пулюй, а не Рентген, першим у світі зробив рентгенівський знімок людського скелета.

Сергій Корольов

Уродженець Житомира Сергій Корольов по праву вважається конструктором радянської ракетно-космічної техніки і засновником космонавтики. Саме під його безпосереднім керівництвом було запущено першу міжконтинентальну балістичну ракету, а вже у 1957 році Корольов запустив на навколоземну орбіту перший в історії штучний супутник Землі. Він також готував перший політ людини в космос та вихід людини в космос.

Микола Амосов

Геній медицини, людина-легенда, як лише не називали Миколу Амосова. Цей видатний хірург першим здійснив протезування мітрального клапана серця, він перший у світі ввів у вживання протезування клапанів серця, що мають антитромботичні властивості.

Також Амосов відомий як розробник власної системи зміцнення здоров’я, популяризатор здорового способу життя. Його книга “Роздуми про здоров’я” була видана 7-мільйонним накладом!

Марина В’язовська

А зовсім недавно світ вразила ще одна молода українська вчена - Марина В’язовська розв’язала одну із найскладніших математичних задач сучасності, над якою науковці ламали голову уже кілька століть.

Досягнення українки має велике прикладне значення для корекції помилок у мобільних телефонах, інтернеті й космічних дослідженнях. Нині вона мешкає у Німеччині, бо, як часто буває, досягти успіху в Україні дуже складно.

92 запитів за 0,231