Українські правоохоронці конфіскували дебютну партію “чорнобильської” горілки – повідомляє ВВС

today 11.05.2021 query_builder 11:03 remove_red_eye 244 bookmarks Новини

Офіс генерального прокурора вилучив першу партію алкогольних напоїв Atomik, виготовлену по іноваційній технології з пшениці, що росте неподалік ЧАЕС. Як зазначив виробник, це перший споживчий товар Чорнобиля після катастрофи 1986 року. Як повідомила компанія-виробник, ОГПУ конфіскував 1500 пляшок під час транспортування у Карпатах. Пише agronews.ua з посиланням на ВВС.

“Здається, вони звинувачують нас у використанні підроблених українських акцизних марок. Але це не має сенсу, оскільки пляшки призначені для британського ринку і чітко маркуються чинними акцизними марками Великобританії”, — розповів власник компанії Chernobyl Spirit Company професор Джим Сміт.

Перш ніж створити компанію, Сміт багато років вивчав Чорнобильську зону відчуження. Тепер компанією, яка виробляє “чорнобильський” алкоголь керує група вчених, які працюють у зоні відчуження. Їхні дослідження включали вирощування експериментальних культур, щоб з’ясувати, чи можна використовувати зерно та іншу їжу, вирощену в зоні, для виготовлення продуктів, безпечних для споживання.

Як наголосив Сміт, Atomik, який вони виробляють, “не радіоактивніший за звичайну горілку”.

Фото - agronews.ua

92 запитів за 0,266