Українці матимуть можливість отримати більше медичних послуг

today 04.08.2020 query_builder 12:01 remove_red_eye 197 bookmarks Новини

Національна служба здоров'я наступного року планує втричі підняти базову ставку для надання безоплатної медичної допомоги. Про це 4 липня на брифінгу повідомила очільниця НСЗУ Оксана Мовчан, інформує GreenPost.

“Плануємо збільшити в три рази базову ставку для надання безоплатної медичної допомоги. Піднімемо її з 4 тисяч до 13 тисяч гривень”, - наголосила голова НСЗУ. Станом на серпень цього року Нацслужба здоров'я України уклала декларації із 1084 медичними закладами, які надають українцям стаціонарну допомогу, 843 із них мають право проводити операції. За квітень-липень 2020 року їм уже виділено 10 млрд грн фінансування.

А це означає, що пацієнт, який звернувся до такого медичного закладу за направленням лікаря, самостійно чи був доправлений до стаціонару медиками “швидкої”, має право безкоштовно пройти необхідні інструментальні та лабораторні обстеження, отримати знеболення та медикаментозну терапію. З таких пацієнтів не повинні брати кошти за проведення хірургічних операцій, анестезію, післяопераційний моніторинг, знеболення та подальшу медикаментозну терапію, цілодобовий лікарський та медсестринський догляд, реабілітацію в гострому періоді, витратні матеріали, харчування.

Оксана Мовчан попередила, що безоплатно у стаціонарі можна буде отримати лише ті ліки, які заклад отримує через централізовані державні закупівлі. Але тарифи на медичні послуги НСЗУ набагато нижчі реальних.

92 запитів за 0,238