Українці повинні заплатити податки за автомобілі

today 03.01.2021 query_builder 11:37 remove_red_eye 171 bookmarks Новини

Українці в 2021-му році повинні заплатити податки за свої машини в тому випадку, якщо їх вартість становить не менше ніж 375 мінімальних зарплат (2,2 млн грн) і вік не перевищує 5 років. Податкові повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити повинні бути надіслані платнику податків. Про це йдеться в 267-й статті Податкового кодексу України, нагадує glavcom.ua.

Вартість автомобілів оцінює Міністерство економіки. На сайті відомства публікують повний список автомобілів, за які потрібно заплатити податок. Нині таких близько 213 моделей.

«Податкові повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються платнику податків контролюючим органом у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, до 1 липня базового податкового року», – йдеться у Податковому кодексі.

Якщо ж не зробити платіж протягом 60 днів, сума податку зростатиме. Якщо заплатити в перші 90 днів – плюс 10%, після 90 днів – 20%. Крім того, автомобіль або інше майно можуть арештувати (так звана податкова застава).

До речі, користуватися автівкою можна і в заставі, але продати або подарувати її не вийде. Й не забувайте, що податківці мають право забрати автомобіль, продати його, з отриманої суми отримати платіж, а здачу повернути вже колишньому власнику машини. Щоправда, така ситуація – поки що велика рідкість. Значно частіше боржники після податкової застави відразу ж платять за рахунками.

І ще два нагадування - фізичні особи – підприємці, які вже вийшли на пенсію за віком, можуть більше не платити за себе єдиний соціальний внесок (ЄСВ); українці мають право повернути частину сплаченого прибуткового податку (ПДФО, 18% зарплати), якщо торік платник податків платив за освіту (свою або дитини), виплачував відсотки за іпотекою, витратив гроші на лікування, платив за страховку (у тому числі пенсійну).

Фото із мережі Інтернет

92 запитів за 0,241