«Укрзалізниця» укладатиме з місцевими органами влади публічні договори на приміські пасажирські перевезення

today 21.12.2020 query_builder 18:26 remove_red_eye 175 bookmarks Новини

Голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак вважає, що приміські пасажирські перевезення залишаються найбільш збитковим напрямком роботи «Укрзалізниці», а рівень компенсацій за такі перевезення не покриває навіть мінімальних витрат. Про це він повідомив під час круглого столу, присвяченого поліпшенню взаємодії перевізника з клієнтами, інформує uz.gov.ua.

«Народні депутати вимагають від нас запроваджувати приміські маршрути в інтересах своїх окремо взятих округів, але питання компенсації за ці перевезення залишається відкритим. Наприклад, тільки Міністерство освіти та науки України вже заборгувало нам понад 1 млрд грн компенсацій», - зауважив топменеджер.

Тому «Укрзалізниця» планує укладати публічні договори про надання послуг з обласними адміністраціями та великими компаніями, які зацікавлені у перевезеннях співробітників у комфортних умовах.

«Підхід простий: є договір – є електричка та якісний сервіс, немає договору – будемо обслуговувати напрямки за залишковим принципом. Іншого варіанту впливу на місцеві органи влади у нас практично немає», - підкреслив В. Жмак, а ще додав, що «Укрзалізниця» концентрує увагу на боротьбі з безквитковим проїздом на приміських напрямках, встановлює турнікети на станціях та збільшує штат контролерів.

Щодо підвищення тарифів на пасажирські залізничні перевезення у далекому сполученні, то Володимир Жмак вкотре нагадав, що це компетенція виключно Міністерства інфраструктури України, а АТ «Укрзалізниця» може тільки надавати регулятору свої пропозиції.

«Ми ж можемо працювати тільки з цінами на квитки у І класі поїздів «Інтерсіті+», і ми їх не підвищили, а навпаки – знизили. Раніше ці вагони були практично порожніми, а після зниження тарифів почали заповнюватись. Ми також будемо спілкуватись з Міністерством інфраструктури відносно збалансованої тарифної політики у пасажирських перевезеннях», - підкреслив очільник АТ.

До речі, за 10 місяців цього року «Укрзалізниця» сплатила місцевим бюджетам майже 3,1 млрд грн земельного податку та не отримала від них понад 186 млн грн компенсацій за соціальні перевезення.

Фото із мережы Інтернт

87 запитів за 0,172