“Укрзалізницю” просять добудувати житло мешканцям бараків у Вишневому

today 22.08.2020 query_builder 06:43 remove_red_eye 292 bookmarks Новини

Ілюстрація - сайт “КиевVласть”

У Вишневому мешканці бараків по вулиці Залізничній 2, 4, 6, 11 вже 15 років чекають на нове житло. З аварійних будинків свого часу своїх працівників обіцяла відселити “Укрзалізниця”. Однак після активного старту робіт, будівництво швидко заморозили через мільйонні штрафні санкції, порушення вимог будівництва та багаторічні суди. Немає порозуміння в залізничників і з владою Вишневого щодо договору оренди необхідної землі. Тому розібратися у ситуації народні обранці вже змушені просити самого Президента.

Як стало відомо “КиевVласть”, 19 червня голова Верховної Ради та 28 народних обранців направили депутатський запит на ім’я президента В. Зеленського.

Вирішити проблему мала б передача недобудованого будинку по вулиці Європейська з балансу філії Південно-Західної залізниці до територіальної громади міста.

“АТ “Укрзалізниця” не тільки не змогла за 11 років побудувати будинок, а і за 4 роки не вирішила питання щодо оформлення та передачі об’єкту незавершеного будівництва до комунальної власності м. Вишневе”, – йдеться у зверненні до Зеленського.

Депутати вважають, що уряд, Мінінфраструктури та АТ “Укрзалізниця” не вжили дієвих заходів для вирішення проблеми. А багаточисленні запити народних депутатів кількох каденцій залишають без уваги. Тож ситуація вже потребує особистого втручання голови держави.

Про відселення мешканців Вишневого з непридатних для проживання бараків заговорили ще у 2004-2005 роках після обстеження фахівцями санепідслужб тимчасових службових будинків барачного типу по вулиці Залізничній 2, 4, 6, 11.

Після неодноразових звернень мешканців та доручення тодішнього президента Ющенка, регіональна філія “Південно-Західна залізниця” звернулась до Вишневої міськради щодо виділення землі під будівництво багатоповерхового будинку.

У листопаді 2005 року мерія погодила (рішенням № 42 сесії виконкому) розташування земельної ділянки площею в 1,2 га під забудову по вулиці Європейська. Проте лише для відселення мешканців із санітарно-захисної зони (вулиці Залізнична №№ 2, 4, 6, 11, Чорновола №№ 7-31 та 2, 4, 6, 32). А у 2007 році надала дозвіл на виконання проєкту землеустрою ділянки на умовах оренди.

Вдруге питання завершення будівництва піднімалося вже у 2014 році. Тоді Мінінфраструктури повідомляло, що ціна питання – 148 млн. грн. Та на звернення нардепів врешті завершити об’єкт, від ПЗЗ надходили відмовки – видатки на будівництво заборонені Кабміном. А то й зовсім відмови мотивували тим, що залізниця – банкрот.

У березні ж 2016 року будівництво зупинилось взагалі. Залізниця встигла звести лише шість поверхів першого під’їзду та чотири поверхи другого під’їзду 16-ти поверхового будинку на 384 квартири.

До речі, залізниця занизила категорію складності будівництва з п’ятої на третю. Тому Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) заборонила продовження будівництва та оштрафувало ПЗЗ на суму в 1,4 млн. грн. і зобов’язала відкоригувати кошторисну документацію.

Нині, як зауважено у запиті нардепів, залізниця звинувачує депутатський корпус Вишневого та мера міста, що саме міськрада не продовжує договір оренди землі.

У свою ж чергу мерія Вишневого запевняє, що саме “Укрзалізниця” порушила строки подання листа про поновлення договору оренди та не надала перелік необхідних документів для цього.

Як бачимо, суперечки тривають, будинок не зводиться, а мешканці бараків продовжують виживати в нелюдських умовах.

92 запитів за 0,223