Унікальне поховання скіфського воїна

today 15.11.2020 query_builder 10:56 remove_red_eye 81 bookmarks Новини

Археологічна експедиція Національного заповідника «Хортиця», яку очолює провідний науковий співробітник відділу охорони пам’яток історії, археології та природи, кандидат історичних наук Дмитро Никоненко, виявила на території острова унікальне поховання скіфського воїна, вік якого близько 2500 років.

Про це повідомили у Національному заповіднику “Хортиця“.

Поховано воїна у земляній катакомбі, глибиною близько 3-х метрів. Вхід до катакомби було закладено великою кількістю важких гранітних валунів.

Похований воїн, за давніми мірками, був гігантом – його зріст сягає близько 1,8 метра. У похованні археологами було виявлено залізний ніж з кістяним руків’ям, рештки колчана з бронзовими стрілами та жертовну їжу.

Над цим похованням нашими пращурами було влаштовано кромлех – коло із гранітних каменів – символ сонця, який відомий в культурах багатьох давніх народів.

Років 20 тому на цьому місці вже знаходили скіфські поховання і жертовники, в яких виявили предмети побуту, античний посуд, прикраси та, навіть, бронзове дзеркало скіфських модниць.

Подібні знахідки на Хортиці свідчать про те, що острів був важливим скіфським місцем, де розташовувалось городище, повз яке проходили переправи і місце торгівлі із грецькими купцями.

Завдяки дослідженням скіфських пам’яток на Хортиці розкриваються цікаві сторінки давньої історії України, про які збереглося дуже мало письмових свідчень.

Фото із мережі Інтернет

92 запитів за 0,242