Уповільнити процеси старіння організму допоможе чорниця

today 13.12.2021 query_builder 09:05 remove_red_eye 61 bookmarks Новини

Про позитивні властивості чорниці знали ще наші пращури. У народній медицині є чимало рецептів, головний інгредієнт яких – чорниця. Причому корисними вважаються не тільки ягоди, а й листя і навіть пагони чагарника, інформують «Новости Ю Іnfo».

Ось і нещодавно корисність чорниці підтвердили вчені з університету Бостона. У ході експериментів вони з’ясували, що ягода ефективно забезпечує організм речовинами, що сприяють омолодженню клітин.

У плодах чорниці міститься небагато фруктових кислот. Натомість вони можуть скласти конкуренцію щодо вмісту біоактивних флавоноїдів – природних антиоксидантів.

Також ця лісова ягода багата на мінерали (калій, фосфор, кальцій, залізо, магній та ін.), а також вітамінами А, С, Р, групи В.

А вітаміни Р (рутин) та С відповідають за еластичність кровоносних судин, знижують їх ламкість, прояви куперозу (захворювання, спричинене порушенням мікроциркуляції крові, яке настає внаслідок розширення та ламкості дрібних судин чутливої шкіри).

А ще в чорниці є дубильні речовини, фенокислоти, каротин, пектини, які сприятливо впливають на роботу органів шлунково-кишкового тракту, а також перешкоджають розвитку онкології.

Регулярне вживання чорниці допомагає повернути гостроту зору. Цей ефект досягається завдяки наявності в ягодах особливих компонентів – міртиліну та глюкокініну. Вважається, перший грає основну роль в роботі органу зору, а другий корисний при цукровому діабеті (знижує цукор у крові). Допомагають повернути здоров’я очей і вітаміни А та С. Вони живлять очні тканини, покращують кровопостачання капілярів.

Фото - «Новости Ю Іnfo»

92 запитів за 0,278