Уряд вводить жорсткі заборони для нещеплених. Нові правила поки що міжобласних перевезень

today 13.10.2021 query_builder 07:15 remove_red_eye 603 bookmarks Здоров'я, Новини

Кабмін заборонив міжрегіональне перевезення пасажирів без вакцинації або ковід-тесту, інформує biz.liga.net з посиланням на Міністерство охорони здоров'я.

З 21 жовтня всі пасажири і водії міжрегіональних перевезень у регіонах із "жовтим", "помаранчевим" чи "червоним" рівнем епідемічної небезпеки повинні мати негативний тест на ковід або щеплення. Йдеться про автомобільний, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення. Рішення було ухвалено на закритому позачерговому засіданні уряду, повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

Згідно з новими правилами міжрегіональних перевезень у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту і пасажирів повинен бути один із цих документів:

- сертифікат про повний курс вакцинації або про отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів "жовтого" рівня епідемнебезпеки;

– сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини або двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ;

– негативний результат тестування методом ПЛР або видужання особи від ковід, дію якого підтверджено за допомогою використання мобільного застосунку Дія;

– негативного тесту методом ПЛР або експрес-тесту, який діє 72 години.

Зазначимо, перевізники нестимуть відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака і пасажирів зазначених документів.

Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів, але поки не будуть застосовуватися до міських і внутрішньообласних перевезень.

"Наявність як у водіїв, так і у пасажирів документів, що підтверджують їхню COVID-безпеку, є необхідною умовою для регулярних та нерегулярних перевезень у будь-якому виді транспорту", – зазначив глава МОЗ Віктор Ляшко.

Крім того, сайт Київської обласної державної адміністрації інформує:

З 21 ЖОВТНЯ НЕВАКЦИНОВАНІ ЖИТЕЛІ КИЇВЩИНИ НЕ ЗМОЖУТЬ КОРИСТУВАТИСЬ ГРОМАДСЬКИМ ТРАНСПОРТОМ

Ілюстративне фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,251