Уряд запровадив державне регулювання цін на низку продуктів і товарів

today 22.04.2020 query_builder 14:38 remove_red_eye 58 bookmarks Новини

Фото з сайта Цензор.НЕТ

Уряд запровадив держрегулювання цін на низку продовольчих товарів і товарів протиепідемічного призначення, необхідних для боротьби з поширенням COVID-19.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, відповідну постанову було ухвалено на засіданні уряду в середу, 22 квітня.

Регулювання здійснюватиметься шляхом декларування зміни роздрібних цін на ці товари.

До переліку соціально значущих продовольчих товарів увійшли мінеральна вода без газу, птиця (тушка куряча), яйця курячі категорії С1, хліб житньо-пшеничний, молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці), крупа гречана, цукор-пісок, борошно пшеничне вищого ґатунку, масло вершкове жирністю 72,5%, макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель із пшеничного борошна вищого ґатунку).

Що стосується товарів протиепідеміологічного призначення, то до них уряд відніс низку лікарських засобів, а саме Paracetamol, Azythromycin, Ampicillin, Amoxicillin, Ceftriaxone, Moxifloxacin, Amoxicillin and beta-lactamase inhibitor.

Ще до переліку увійшли антисептики й дезінфікуючі засоби – хлоргексин; етанол; засіб на спиртовій основі для протирання рук; хлоровмісні та інші препарати для дезінфекції поверхонь; хлороксиленол; кишеньковий спиртовмісний антисептик для рук; дезінфікуючі засоби для обробки рук і шкіри, а також поверхонь; миючі, дезінфікуючі засоби для прання, інструментів та обладнання.

До переліку також внесли двадцять найменувань засобів індивідуального захисту, серед яких медичні маски, рукавиці, костюми, захисні окуляри, респіратори FFP2 і FFP3, бахіли, фільтри для масок тощо.

Декларація застосовується в разі, якщо ціни на зазначені товари змінилися на 15% і більше протягом місяця до початку дії ухваленої постанови, на 10-15% – за два тижні до початку дії, на 5-10% – за три дні до початку дії ініціативи уряду. Кабінет Міністрів ухвалив постанову з умовою доопрацювання, щоб розширити перелік лікарських препаратів.

92 запитів за 0,263