Сьогодні Уряд знову вніс зміни до карантинної постанови: посилили обмеження для невакцинованих

today 30.11.2021 query_builder 11:19 remove_red_eye 2910 bookmarks Новини

Кабінет міністрів вніс зміни до постанови № 1236, посиливши карантинні правила, зокрема, для невакцинованих громадян.

Про це рішення повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, інформує НВ.

«Посилення правил торкнеться у першу чергу невакцинованих громадян. Уряд вимушений піти на карантин для невакцинованих, оскільки коронавірус не відступає. Європа встановлює новий континентальний рекорд захворюваності на COVID-19 — 367 тисяч осіб в середньому за добу. І ми повинні вживати заходів для збереження життя громадян, які досі не прийшли до пункту щеплення, щоб захистити власне життя», — підкреслив міністр.

Найбільше змін в правилах карантину стосується правил для жовтого рівня епідемічної небезпеки.

«Якщо раніше бізнес міг обирати моделі діяльності у жовтій зоні, не перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест, але працювати відповідно до певних обмежень по площі або перевіряти документи і працювати без обмежень такого рівня, то тепер вони втрачають таку опцію», — розповів Ляшко.

Міністр наголосив, що люди, які не отримали хоча б одне щеплення проти COVID-19 або не мають негативний тест чи сертифікат про одужання, у жовтому рівні епідемічної небезпеки не зможуть: взяти участь у проведенні всіх масових заходів, зокрема, культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних та інших; відвідувати кінотеатри та інші заклади культури, спортивні зали, фітнес-центри, басейни; скористатись послугами послугами суб'єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування, для них будуть закриті бари, ресторани, кафе та інші заклади.

Робота банків, автозаправних станцій, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів у жовтому та червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил — носіння маски та дотримання фізичної дистанції 1,5 м.

Термін дії жовтого сертифіката з 6 грудня скоротився до 30 днів. Раніше він був чинним 120 днів.

Нагадаємо, в Україні до кінця року діє адаптивний карантин.

91 запитів за 0,198