Усі на вибори в ОТГ. Або децентралізація в “турборежимі”

today 30.05.2020 query_builder 13:23 remove_red_eye 580 bookmarks Новини

Цього тижня Уряд завершив затвердження перспективних планів формування територій громад в усіх областях України. Останніми 27 травня затвердили перспективні плани Запорізької, Львівської та Одеської областей. Нагадаємо, що до того - 20 травня на засіданні Кабміну був затверджений і перспективний план формування тергромад Київщини.

Увімкнути "турборежим" в цьому процесі дозволив Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад", що був ухвалений у розпал карантину, в середині квітня.

Головним чином цей Закон дозволив без змін до Конституції завершити "ключову практичну частину реформи". Так, Кабмін був наділений повноваженням визначати адміністративні центри та затверджувати території тергромад.

Саме рішення Кабміну подається до ЦВК для прийняття рішення про призначення нею перших виборів депутатів та голів територіальних громад. Більше того, відповідно до цього Закону, у 2020 році перші вибори депутатів та голів ТГ, території яких затверджені Кабміном (а наразі затверджені плани усіх областей) проводяться одночасно з черговими місцевими виборами 2020 року - тобто 25 жовтня. Що важливо, про вибори старост в Законі взагалі не йдеться.

І наступний крок. У тримісячний строк із дня ухвалення цього квітневого Закону, Кабінет Міністрів має подати на розгляд Верховної Ради законопроекти про ліквідацію та утворення районів.

Журнал "Нове передмістя. Корисний формат"

Далі буде...

92 запитів за 0,235