Увага! За повірку лічильників повинна платити обслуговуюча організація

today 03.10.2019 query_builder 08:20 remove_red_eye 200 bookmarks Новини

Касаційний цивільний суд Верховного Суду, розглянувши справу №235/499/17, постановив: надавачі послуг зобов’язані проводити повірку лічильників за власні гроші, бо кошти на повірку вже закладені в чинному тарифі. Тому усі споживачі мають законне право вимагати провести повірку лічильників коштом надавачів послуг, пише Puer.

На жаль, газовики, водоканали на обленерго не мають наміру витрачати гроші на повірки. Більше того, досить часто у договорах на постачання комунпослуг передбачають положення про обов’язок споживачів проводити такі повірки за свої кревні. Хоча й мають у штаті юристів і добре знають, що це незаконно.

Юрист Артем Кірюшин пояснює: «Положеннями статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» визначено, що періодична повірка, обслуговування та ремонт (зокрема демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовують для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюються коштом суб’єктів господарювання, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання. При цьому періодична повірка проводиться за рахунок тарифів на електро-, тепло-, газо- і водопостачання».

З усього цього споживач повинен запамятати, що коли спливає термін періодичної перевірки, треба письмово попередити підприємство – надавача послуг, щоб воно провело повірку лічильника.

Якщо власника житла змушують самому проводити і оплачувати повірку лічильника, то це значить, що працівники підприємства порушують закон.

Саме це довів Касаційний цивільний суд Верховного Суду. Суть справи пояснює юрист:

«Між споживачем і підприємством-водопостачальником виник спір, хто ж саме має платити за повірку.

У позові споживач указав, що власним коштом обладнав квартиру лічильником води та повідомив про це підприємство. Воно погодилось із встановленням, прийняло лічильник в експлуатацію та опломбувало його, визначивши при цьому дати повірки.

Та після дати чергової планової повірки надавач послуг став нараховувати оплату без урахування показників квартирних засобів обліку, лише за нормами споживання. Мовляв, позивач порушив строк проведення державної повірки квартирних приладів обліку.

У зв’язку із цим споживач двічі письмово звертався до постачальника із проханням провести чергову повірку, але його заяви проігнорували. Облік об’єму спожитої води далі вели згідно з нормами водопостачання, а не за показниками лічильника.

Такі дії підприємства і стали підставою для звернення споживача до суду. Суди першої та апеляційної інстанцій стали на бік споживача. Водопостачальник не погоджувався, тож дійшло до Касаційного цивільного суду.

Суд зазначив: підприємства, які надають послуги з водопостачання, повинні забезпечити виконання робіт із періодичної повірки, обслуговування та ремонту квартирних засобів обліку води за рахунок включення цих робіт до тарифу на водопостачання».

Це рішення, за словами Артема Кірюшина, означає: «Усі споживачі мають право вимагати провести повірку лічильників коштом надавачів послуг».

92 запитів за 0,310