В Україні близько 45 відсотків чорної ікри – підробка

today 07.05.2019 query_builder 18:06 remove_red_eye 302 bookmarks Новини

Чорна ікра, звісно ж, не продукт першої необхідності, але іноді хочеться побалувати себе і рідних смачнючим делікатесом. Та придбати якісний продукт в нашій країні досить важко. Близько 45% відібраних зразків чорної ікри на українському ринку виявились підробкою, пише «Економічна правда».

Ще років п'ять тому чорну ікру можна було купити лише на базарах. Це була браконьєрська ікра або російська контрабанда.

Але чотири роки тому на ринок вийшли дві українські фірми з виробництва чорної ікри, а зараз офіційно в Україні працює понад десяток таких аквапідприємств.

Однак чорна ікра залишається товаром, який дуже часто підробляють, в тому числі в нашій країні.

Український ринок переповнений підробками і фальсифікатом.

В одній із сучасних українських лабораторій зробили аналіз кількох зразків чорної ікри, яку купують українці - 45% виявились фальсифікатом.

З них 30% взагалі не були ікрою, в інших 15% була ікра інших видів риб або суміш осетрової ікри з менш цінними видами.

Раніше фальсифікат і контрабанда йшли переважно з Росії, але після початку російської агресії проти України контрабандної продукції з РФ стало значно менше, але цей ринок захопила чорна ікра з Китаю. Деяка її кількість потрапляє легально, у замороженому вигляді, але більшість — "сірим" імпортом та контрабандою.

Й головна небезпека у тому, що китайці для прискорення дозрівання риби застосовують гормони росту, а серед компонентів корму використовують генно-модифіковані рослини, до того ж картину доповнює дуже сумнівний стан китайських водойм.

Українські виробники чорної ікри теж не безгрішні. Багато з них виробляють чорну ікру методом овуляції — це гуманний прижиттєвий спосіб "доїння" риби. Але продають її як ікру преміум-класу, тобто як отриману класичним методом забою осетрових риб.

А згідно радянських стандартів якості овульовану ікру не вважали харчовою, її використовували лише для відтворення поголів'я. Для виробників це вигідно — після "доїння" риба залишається живою.

Однак, щоб самиця осетра віддала ікру, її потрібно щонайменше двічі "наколоти" гормональними препаратами. Отримана ікра має високий ступінь клейкості, в ікринки надзвичайно тонка оболонка. Першу проблему прибирають методом знеклеєння ікри різними препаратами, другу — методом термічної обробки.

Чи має право на існування овульована ікра як харчовий продукт? Так. Бо кожен виробник такої ікри розробляє власні технічні умови і відповідає за якість продукту.

«Однак виробник зобов'язаний позначати на етикетці, що продукт здобутий методом овуляції та пройшов термічну обробку. Крім того, овульована ікра не може потрапляти в категорію продукції вищої якості», - запевняє виконавчий директор асоціації "Українська аквакультурна спільнота» Юрій Яременко.

Як же придбати якісну чорну ікру? Порада одна - купуйте продукт знаних торгових марок у перевірених торговельних мережах.

Подивіться інші записи

Поліція Київщини повідомила про підозру чоловікові, який намагався здійснити крадіжку з приватного будинку у Нових Петрівцях

today 30.03.2021 remove_red_eye 89

Зверніть увагу: планові відключення електроенергії у Боярці, Бучі, Ворзелі, Гвоздіві, Гостомелі, Ірпені, Обухові, Новому, Петропавлівській та Софіївській Борщагівках (22.03)

today 22.03.2021 remove_red_eye 183

Поблизу Горенки маршрутка злетіла з дороги (є відео)

today 14.03.2021 remove_red_eye 893

На Київщині збудують м’ясопереробний завод

today 18.03.2021 remove_red_eye 334

Зверніть увагу: планові відключення електроенергії у Білогородці, Бучі, Гатному, Горенці, Гурівщині, Дмитрівці, Ірпені, Музичах, Михайлівці-Рубежівці, Крюківщині, Обухові, Святопетрівському, Софіївській та Петропавлівській Борщагівках, Тарасівці, Фастові, Хотові, Шпитьках (10.03)

today 10.03.2021 remove_red_eye 332

Велика пожежа в маленькому приміщенні. Вогонь у гаражі приборкували 12 рятувальників та 3 одиниці техніки (Вишгородський район)

today 27.03.2021 remove_red_eye 147

90 запитів за 0,279