В Україні близько 45 відсотків чорної ікри – підробка

today 07.05.2019 query_builder 18:06 remove_red_eye 195 bookmarks Новини

Чорна ікра, звісно ж, не продукт першої необхідності, але іноді хочеться побалувати себе і рідних смачнючим делікатесом. Та придбати якісний продукт в нашій країні досить важко. Близько 45% відібраних зразків чорної ікри на українському ринку виявились підробкою, пише «Економічна правда».

Ще років п'ять тому чорну ікру можна було купити лише на базарах. Це була браконьєрська ікра або російська контрабанда.

Але чотири роки тому на ринок вийшли дві українські фірми з виробництва чорної ікри, а зараз офіційно в Україні працює понад десяток таких аквапідприємств.

Однак чорна ікра залишається товаром, який дуже часто підробляють, в тому числі в нашій країні.

Український ринок переповнений підробками і фальсифікатом.

В одній із сучасних українських лабораторій зробили аналіз кількох зразків чорної ікри, яку купують українці - 45% виявились фальсифікатом.

З них 30% взагалі не були ікрою, в інших 15% була ікра інших видів риб або суміш осетрової ікри з менш цінними видами.

Раніше фальсифікат і контрабанда йшли переважно з Росії, але після початку російської агресії проти України контрабандної продукції з РФ стало значно менше, але цей ринок захопила чорна ікра з Китаю. Деяка її кількість потрапляє легально, у замороженому вигляді, але більшість — "сірим" імпортом та контрабандою.

Й головна небезпека у тому, що китайці для прискорення дозрівання риби застосовують гормони росту, а серед компонентів корму використовують генно-модифіковані рослини, до того ж картину доповнює дуже сумнівний стан китайських водойм.

Українські виробники чорної ікри теж не безгрішні. Багато з них виробляють чорну ікру методом овуляції — це гуманний прижиттєвий спосіб "доїння" риби. Але продають її як ікру преміум-класу, тобто як отриману класичним методом забою осетрових риб.

А згідно радянських стандартів якості овульовану ікру не вважали харчовою, її використовували лише для відтворення поголів'я. Для виробників це вигідно — після "доїння" риба залишається живою.

Однак, щоб самиця осетра віддала ікру, її потрібно щонайменше двічі "наколоти" гормональними препаратами. Отримана ікра має високий ступінь клейкості, в ікринки надзвичайно тонка оболонка. Першу проблему прибирають методом знеклеєння ікри різними препаратами, другу — методом термічної обробки.

Чи має право на існування овульована ікра як харчовий продукт? Так. Бо кожен виробник такої ікри розробляє власні технічні умови і відповідає за якість продукту.

«Однак виробник зобов'язаний позначати на етикетці, що продукт здобутий методом овуляції та пройшов термічну обробку. Крім того, овульована ікра не може потрапляти в категорію продукції вищої якості», - запевняє виконавчий директор асоціації "Українська аквакультурна спільнота» Юрій Яременко.

Як же придбати якісну чорну ікру? Порада одна - купуйте продукт знаних торгових марок у перевірених торговельних мережах.

92 запитів за 0,328