В Україні подорожчає техніка

today 17.04.2020 query_builder 08:15 remove_red_eye 112 bookmarks Новини

Європейська Бізнес Асоціація схвильована ситуацією, яка склалась навколо деяких норм закону України про колективне управління у сфері авторського права - зокрема, йдеться про необхідність сплачувати відсоток від вартості певних видів техніки так званим організаціям колективного управління.

Про це йдеться у заяві Асоціації, інформує Економічна правда.

Зазначається, що Український Музичний Альянс та Всеукраїнське Агентство Авторських Прав вже оприлюднили попередні тарифи для сплати відрахувань у розмірі від 0,44% (для телевізорів) до 4,71% (принтери) від вартості обладнання.

"На думку бізнесу, запропоновані відрахування є занадто високими, призведуть до підвищення вартості такого обладнання для українського споживача та подальшого зростання тіньової економіки", - вважають в Асоціації.

Для врегулювання цієї ситуації було призначено відповідні переговори між бізнесом та цими організаціями на 14-15 квітня. Після цього на встановлення таких тарифів бізнесу надається лише місяць.

"Ситуація ускладняється тим, що у зв’язку із карантином та обмежувальними заходами виробники мають дуже обмежену можливість брати участь у цих переговорах.

У заході не зміг взяти участь жоден представник від бізнесу. Тому, як на мене, таку ситуацію не можна вважати переговорами. А дійсно реальні переговори варто відтермінувати до завершення обмежувальних заходів на зібрання", - заявила менеджер Комітету побутової електротехніки ЄБА Вікторія Куликова.

"У зв’язку із закриттям магазинів та ряду виробничих потужностей через карантин майже по всьому світу, індустрія побутової техніки та електроніки несе суттєві економічні збитки. Крім того, і купівельна спроможність громадян знижується.

За таких умов введення додаткового збору з виробників такого обладнання може суттєво ускладнити або навіть унеможливити діяльність законослухняних компаній. Крім того, поставити у ще більшу кризу безпосередньо громадян через збільшення вартості продукції", - говориться у повідомленні.

92 запитів за 0,235