В Україні вже діють нові правила маркування продуктів

today 08.08.2019 query_builder 11:08 remove_red_eye 187 bookmarks Новини

З 6 серпня в Україні набрав чинності закон «Про інформацію для споживачів харчових продуктів», який встановлює загальні принципи та вимоги щодо інформації про харчові продукти, зокрема, стосовно їх маркування, а також обов'язки операторів ринку стосовно доведення цих даних до споживачів. Законодавчим актом посилено відповідальність операторів ринку за порушення законодавства щодо надання споживачам інформації про харчові продукти. Віднині інформація про харчовий продукт не повинна вводити в оману, має бути точною, достовірною та зрозумілою для споживача.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Вимоги поширюватимуться як на виробників харчових продуктів на всіх етапах виробництва та обігу, так і на харчові продукти, що реалізуються в закладах громадського харчування, магазинах, супермаркетах.

Вимоги закону поширюватимуться і на рекламу харчових продуктів, на спосіб розміщення інформації, зокрема, шрифт буде збільшено, та представлення харчових продуктів для реалізації, зокрема форму, зовнішній вигляд, упаковку.

«Прийняття Закону України є великим кроком на шляху виконання Україною зобов’язань у сфері санітарних та фітосанітарних заходів в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Так, в основу Закону України лягли вимоги Регламенту Європейського Парламенту та Ради (ЄС) №1169/2011 від 25 жовтня 2011 р. щодо надання споживачам інформації про харчові продукти», - повідомив генеральний директор Директорату безпечності та якості харчової продукції Микола Мороз.

Він зазначив, що оператори ринку повинні обов’язково зазначати інформацію про наявність речовин, які спричинюють алергічні реакції або непереносимість, наявність ГМО, розморожування або піддавання харчових продуктів іонізуючому випромінюванню, наявності доданої води тощо.

Статтею 18 цього закону надаються роз’яснення, яким чином мінімальний термін придатності («краще спожити до…», «краще спожити до кінця…») зазначається і у чому його відмінність від дати «вжити до». «Основна ідея такого підходу полягає в тому, що на ринку існують швидкопсувні та більш небезпечні з точки зору мікробіології продукти, для яких має бути зазначена дата «вжити до». Така позначка інформуватиме про те, що на наступний за цією датою день продукт може ставати небезпечним (наприклад, сире або охолоджене м`ясо, сира риба, яйця)», - підкреслив Мороз.

Водночас є ряд продуктів, які, за дотримання встановлених умов зберігання, залишаються безпечними після закінчення мінімального терміну придатності, прописаного у маркуванні (наприклад, цукор, кава, горох тощо). Для таких продуктів вказуватиметься дата завершення мінімального терміну придатності, що позначатиметься фразами «краще спожити до…», «краще спожити до кінця…».

Хоча, як після закінчення термінів «вжити до…», «краще спожити до…», «краще спожити до кінця…» продукти мають бути вилучені з реалізації.

«Варто відмітити, що Законом України значною мірою посилено відповідальність операторів ринку за порушення законодавства щодо надання споживачам інформації про харчові продукти», - попередили в міністерстві Мінагрополітики.

92 запитів за 0,246