В Україні знімають грунтовний документальний серіал про Чорнобиль, будуть розкриті ексклюзивні архівні матеріали

today 30.06.2021 query_builder 08:13 remove_red_eye 334 bookmarks Новини

У червні в Україні розпочалися зйомки документального проєкту «Чорнобиль». Серіал став переможцем чотирнадцятого пітчингу Держкіно та знімається кінокомпанією «ММД ПРО» у копродукції з німецьким продакшном Looks Film, інформує «Детектор Медіа».

«Чорнобиль» – це документальний серіал, в якому йдеться не лише про трагедію, що сталась на Чорнобильській АЕС, а й про події, які цьому передували. Творці фільму покажуть різні етапи історії Чорнобильської атомної: зведення перших реакторів і їхній запуск, розбудову Прип’яті, катастрофу і її наслідки для теперішнього та майбутнього.

У пресрелізі кінокомпанії «ММД ПРО» повідомляться, що у фільмі зібрані свідчення безпосередніх учасників подій – свої історії розкажуть головний інженер ЧАЕС Микола Штейнберг, пожежний Петро Хміль, старший інженер управління на четвертому енергоблоці Олексій Бреус, підполковник ПВС Сергій Володін, партсекретар атомної електростанції Сергій Парашин, гвинтолітник Ігор Письменський та інші.

Також у проєкті вперше будуть розкриті ексклюзивні архівні матеріали, інформація про які замовчувалася роками.

«Серіал, який кілька років тому випустив канал HBO, знову змусив увесь світ заговорити про наш Чорнобиль. Вважаю, що це чудовий приклад того, наскільки гучно можна і потрібно розповідати про трагедію, яка зачепила не тільки Україну, а й увесь світ. Не применшуючи зусиль команди і художньої цінності проєкту HBO, зазначу, що цей серіал дещо далекий від достовірності й документальності відтворення подій.

Саме тому ми прийняли рішення зняти «нашу відповідь HBO» – документальний серіал про Чорнобиль, який би правдиво, але при цьому у цікавій для широкої аудиторії формі, розповідав про ті події.

Коли ми взялися за цей проєкт, я звідусіль чув лише одне запитання: у чому ж його унікальність? Так от, наш «Чорнобиль» – це не серіал про трагедію. Це стрічка, яка показує життя міста-мрії, розкриває передумови і причини трагедії, показує обличчя людей, які вірили в краще майбутнє і будували його, і які все втратили за один день. Наш проєкт – про зв’язок поколінь і зв’язок між подіями тих часів і майбутнім кожного з нас», – каже продюсер проєкту Роман Мартиненко з кінокомпанії «ММД ПРО».

Команда проєкту вперше зніматиме ЧАЕС з води, а також зсередини реактора. Уперше відеоінтерв’ю дасть головний архітектор міста Прип’ять Марія Проценко.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,237