В Україні знову можна відключати населення від надання послуг за комунальні борги

today 26.08.2021 query_builder 17:56 remove_red_eye 165 bookmarks Новини

В Україні офіційно зняли обмеження на відключення населення за заборгованість з оплати вартості комунальних послуг, яка передбачалася законодавством щодо умов адаптивного карантину (для непоширення коронавірусної інфекції).

Це стало можливим після прийняття Закону 5009 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення приєднання до електричних мереж", яким внесенні зміни до закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», пише "Економічна Правда", інформує агентство ExPro.

До ухвалення цих змін, на період дії карантину та 30 днів після нього заборонялося нарахування пені і штрафів за заборгованість за житлово-комунальні послуги та припинення надання таких послуг.

Тепер така заборона діятиме лише в регіонах, де встановлено «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки.

Постачальники мають право відновити відключення через 30 днів після того, як регіон вийде з «червоної» зони карантину. Тож, комунальні підприємства зможуть відключати боржників від газу, електроенергії та інших видів комунальних послуг.

Щоб відновити подачу компослуг у разі відключення, побутовим споживачам крім погашення заборгованості доведеться також сплатити послугу повторного підключення. У залежності від технічних умов та регіону витрати побутових споживачів на відключення від електроенергії за борги і повторного узгодження протоколу можуть становити від 600 до 2000 грн.

До речі, Міністерство юстиції України наказом № 1061/5 від 23.03.2021 дозволило державним і приватним виконавцям накладати арешт на рахунки боржників за комунальні послуги, а банкам - автоматично списувати кошти з таких арештованих рахунків.

За даними Держслужби статистики України, борги населення за комунальні послуги станом на кінець червня 2021 р становили 70,6 млрд грн.

Фото із сайту "Економічна Правда"

92 запитів за 0,223