Вадим Карп’як, ведучий “Свободи слова” на ICTV: про те, скільки ще триватиме війна, відновлення будинку у Бучі та рецепти емоційних порятунків

today 16.07.2022 query_builder 14:00 remove_red_eye 192 bookmarks Новини

Вадим Карп’як — ведучий популярного політичного ток-шоу «Свобода слова» на ICTV, нині — господар розмовної студії всеукраїнського марафону «Єдині новини» дав ексклюзивне інтерв’ю «ФАКТАМ». Сьогодні Вадим дякує Богу, що його будинок зазнав незначних ушкоджень, а ще у вільний від роботи час читає Шекспіра та бере заняття з гри на піаніно.

Про відновлення власного будинку в Бучі

"Зараз до нашого приватного будинку повернувся тесть і продовжує там жити, тому що повернутися у Херсон можливості немає. Нас не пограбували. Наш будинок був трохи далі від тих місць, де стояли росіяни, тому вони по цьому закутку не дуже лазили. Ми вже відновили електропостачання та світло. У будинку пошкоджена лише одна стіна у спальні, куди влучив снаряд. Але нам пощастило, що він не спалахнув. У мене є прекрасна знайома Лариса, яка закрила дірку у стіні. Ми навіть вже заклеїли її шпалерами".

Про емоційний порятунок

"Робота (рятує: авт.). Крім цього, я стараюся переключатися на якісь речі, які зовсім не пов’язані з нинішньою реальністю. Наприклад, повернувся до занять на піаніно. Моя вчителька знайшла синтезатор, і він тепер у мене стоїть на роботі. Я тут сам тренуюся щодня, а також вона приїжджає час від часу, аби навчити мене новому твору. Це один елемент. Інший — я нарешті повертаюся до читання. Три місяці не міг нічого ні читати, ні дивитися, ні музику слухати. А останній місяць, щоб перезавантажити голову, я пішов в Шекспіра. Його історичні драми, Генріхіаду: Річард II, III, Генріх IV, V, VI… Я перечитую його, дивлюся різні екранізації, шукаю постановки театральні, відкриваю критику. Паралельно дивлюся, що історики про цей період Великобританії пишуть. Можливо, зараз у мене такий порив, тому що мої діти з дружиною Танею у Великій Британії".

Про світле та добре, що сталося за час війни

"Це було тоді, коли я зрозумів, що хата стоїть. Найсвітліший момент. Розуміння того, що мені просто пощастило. Нічого серйозного, крім дірки у стіні, там немає. Дах не пробитий, хата на місці, все можна відремонтувати своїми силами. У звичайний мирний час те, що стоїть хата, — це нормально, а у війну — це чудо".

Про те, скільки ще триватиме війна

"Я не буду називати жодних термінів. Треба готуватися до того, що це надовго. Так буде простіше, ніж тішити себе ілюзіями".

Фото - «ФАКТИ»

92 запитів за 0,166