Вакцина проти раку готова до клінічних випробувань на людях

today 25.11.2020 query_builder 08:56 remove_red_eye 94 bookmarks Новини

Вакцина проти раку показала обнадійливі результати під час тестувань на тваринах і тепер вона вже готова до першої фази клінічних випробувань на людях. Американські (університет штату Огайо) та австралійські вчені, які займаються її створенням, нині очікують на дозвіл для проведення першої фази клінічних випробувань, повідомляє New Atlas.

За останні роки найпомітнішим проривом в терапії раку стала розробка інгібіторів імунних точок контрольної відповіді. В основі цієї терапії – блокування механізму, який ракові клітини використовують для того, аби уникати атак імунної системи. Адже ракові клітини часто зламують білок контрольної точки на поверхні імунних клітин PD-1. Коли він з'єднується з іншим таким білком PD-L1, який є на здорових клітинах та на деяких ракових, то імунна клітина отримує сигнал про те, що тут немає нічого небезпечного й можна рухатися далі.

Інгібітори PD-1 – це відносно новий клас ліків, які дозволяють клітинам-вбивцям ефективніше полювати за раковими. В останні роки науковці визначили кілька моноклональних антитіл першого покоління і отримали дозвіл на їх випробування.

Нова терапія, яку запропонували вчені з Огайо, називається PD1-Vaxx. Вона призначена для виклику сильнішої імунної відповіді.

Протестувавши новий метод на тваринах з раком товстої кишки, науковці помітили повний відгук у 9 з 10 піддослідних.

Доклінічні дослідження PD1-Vaxx в комбінації з другим імунотерапевтичним препаратом вказали на два шляхи впливу цього засобу: він активує функції B- і Т-клітин, які борються з пухлинами; метод блокує сигнальні шляхи, як потрібні для росту і розвитку пухлини.

Вчені впевнені, що комбінація вакцини з імунотерапією заряджає імунну систему та націлює її на знищення ракових клітин. До речі, попередні випробування підтвердили безпеку вакцини.

Фото із сайту 24.Здоровье.Новости

https://healthnews.24tv.ua/ru/vakcina-protiv-raka-uzhe-polnostju-gotova-k-klinicheskim-ispytanijam_n1468253

92 запитів за 0,290