Вакцина від компанії Moderna має ефективність 94,5%

today 17.11.2020 query_builder 13:38 remove_red_eye 73 bookmarks Новини

За попередніми даними американської компанії Moderna, ефективність їхньої вакцини від COVID-19 становить 94,5%. У її випробуванні брали участь 30000 людей в США, половина з яких отримала дві дози вакцини з інтервалом в чотири тижні. Іншим робили уколи-плацебо, повідомляє «Українська правда» з посиланням на BBC.

Компанія Moderna має намір звернутися до Управління з продовольства і медикаментів США (FDA), регулюючого органу країни, за дозволом на використання вакцини у надзвичайних ситуаціях в найближчі тижні, пише The Guardian.

До наступного року вакцина Moderna, на жаль, не буде доступна за межами США.

У компанії впевнені, що до кінця цього року у неї буде 20 мільйонів доз, готових до відправки в США, вони сподіваються зробити від 500 мільйонів до одного мільярда доз для всього світу в 2021 році.

Вакцину Moderna оцінить FDA за результатами остаточного аналізу 151 випадів COVID-19 серед учасників випробування, за якими в середньому спостерігатимуть більше двох місяців.

Пітер Опеншоу, професор експериментальної медицини Імперського коледжу в Лондоні, сказав, що результати Moderna вселили оптимізм щодо того, що в найближчі кілька місяців буде доступний вибір хороших вакцин проти COVID-19.

Він вважає, що залучення людей з групи ризику і людей похилого віку до випробування вакцин Moderna передбачає, що вакцина захистить тих, хто найбільш вразливий до захворювання.

92 запитів за 0,226