Вартість реєстрації торговельних марок і патентів зросла

today 18.06.2019 query_builder 07:46 remove_red_eye 136 bookmarks Новини

В Україні збільшується розмір зборів за реєстрацію патентів, торговельних марок, авторських прав.

Кабмін опублікував відповідну постанову 14 червня, передає «Українська правда» з посиланням на AIN.ua.

Реєстрація торгової марки (знаку) віднині коштує 4000 грн (було 1000 грн). Ще по стільки ж доведеться віддати за кожен додатковий клас. А за використання слова "Україна" в торговельній марці доведеться заплатити кругленьку суму - 24 000 грн.

Але передбачена 20% знижка, якщо подавати заявку в електронному вигляді.

Дорожчає й володіння патентами. Якщо раніше збір за підтримання дійсності патенту починався від 300 грн і впирався в 3800 після п'ятнадцятого року, то тепер сума починається від 600 грн і доходить до 30400 грн на двадцять п'ятому році володіння патентом.

Але як і раніше, винахідники можуть платити лише малу частку - 10% для авторів винаходу або 20% для творців корисної моделі або промислового зразка.

Нові ставки збору вступають в силу через місяць після публікації постанови – 14 липня.

"Обговорення підвищення цін велося вже більше року, і держава доводила це тим, що це вплине на поліпшення якості послуг. Зараз стандартний термін розгляду заявки на реєстрацію може доходити до 24 місяців, і, звичайно, це пов'язано з їхньою кількістю. Наприклад, тільки за травень було подано 3468 заявок на реєстрацію знаків для товарів і послуг", - прокоментував юрист Максим Попов.

"Після підвищення всі чекають, що терміни стануть менше, адже і заявок буде менше, і держава повинна буде підвищити якість і швидкість їх розгляду", - зазначив він.

92 запитів за 0,240