Величні храми і неповторна природа Васильківщини чекають на вас

today 18.12.2021 query_builder 14:24 remove_red_eye 584 bookmarks Новини

Ось і настали прохолодні вихідні. І є можливість відправитися за новими враженнями у тур вихідного дня. Сьогодні мандруємо мальовничими зимовими місцями Малої Солтанівки та Василькова.

На відстані 59 км від Києва розкинулося село Мала Солтанівка, яке розташоване на березі річки Стугна. Мальовниче та затишне - саме те, що потрібно для перезавантаження після важкого робочого тижня. Тиша, чисте повітря, гарна природа - найліпші ліки проти втоми, вважають в Управлінні туризму Київської ОДА.

Тут варто відвідати Свято-Іоанівський монастир, або монастир Івана Кронштадського. Дивовижної краси та величі монастирський комплекс, червоні цегляні стіни якого зимою контрастують з запорошеними снігом полями навкруги. Башти, дзвіниці, мури - навіть наживо він ніби на картинці. Існують суперечливі думки щодо значення цього монастиря, але повз його неймовірні масштаби неможливо проїхати.

А далі дорога до Василькова. Одне з найдавніших міст України завжди радо зустрічає гостей. Тут вам розкажуть, що спочатку це місто було князівською дачею та називалось Веселе Васильєво. А сучасну назву отримало у 1157 році. У центральній частині Василькова є старовинні будинки, вік яких сягає 100 і більше років.

Прекрасна пам’ятка архітектури собор Антонія і Феодосія, який побудований в середині XVIII століття майстром-кріпаком Києво-Печерської лаври С. Д. Ковніром. Цей храм є зразком архітектури українського бароко. Головна святиня собору - чудотворна ікона Божої Матері Триручниці. А за легендою від собору Антонія і Феодосія до Києво-Печерської лаври прокладений підземний хід.

Без перебільшень зірка Інстаграму останніх двох років - Казковий яр. Ландшафтний заказник Васильківські Карпати, або Казковий яр, дивовижно виглядає у будь-яку пору року. Але не тільки заради ефектних фото сюди варто приїхати. Це місце - синонім спокою та умиротворення, яке треба берегти та поважати, і розуміти, що це пам’ятка природи.

Фото - Управління туризму Київської ОДА

87 запитів за 0,202