Велика Британія перша розпочинає вакцинацію проти короновірусу

today 02.12.2020 query_builder 16:19 remove_red_eye 141 bookmarks Новини

Управління з контролю лікарських засобів і виробів медичного призначення Великої Британії визнало вакцину проти коронавірусу компаній Pfizer і BioNTech безпечною й придатною для широкого використання.

Про це повідомляє НВ з посиланням на ВВС.

Англійці замовили 40 мільйонів доз вакцини, яких вистачить, щоб вакцинувати 20 мільйонів осіб, адже кожен повинен отримати по два щеплення.

Перші дози вакцини прибудуть У Велику Британію вже найближчими днями.

Нагадаємо, вакцина від коронавірусу розробки американського фармацевтичного гіганту Pfizer і німецької біотехнологічної компанії BioNTech має ефективність 95%.

У цьому році вони планують виготовити 50 мільйонів доз вакцини.

Європейське агентство лікарських засобів до кінця цього року ухвалить рішення щодо надання дозволу на використання вакцини виробництва Pfizer і BioNTech. А Україна зможе отримати першу партію вакцини лише у ІІ кварталі наступного року

Ще невідомо, яку саме вакцину вибере українське МОЗ, але перемовини ведуться з кількома компаніями. Україна може розраховувати на надання більше 8 млн доз вакцини до кінця наступного року.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов попередив, що лише після 7 грудня стануть відомі більш конкретні дати перших поставок в нашу країну вакцини від Covid-19. Насамперед будуть вакциновані медпрацівники, військові, учителі, особи з груп ризику, зокрема, люди старше 60 років.

85 запитів за 0,179