Верховна Рада має намір дозволити батькові йти у декрет

today 02.12.2020 query_builder 08:25 remove_red_eye 194 bookmarks Новини

Депутати мають намір розширити можливість чоловіка у праві догляду за дитиною. У першому читанні відповідний законопроєкт 3695 підтримали 301 депутат, інформує «Українська правда».

Документом передбачається право батька брати додаткову відпустку до двох тижнів після народження дитини; рівні можливості брати відпустку по догляду за дитиною до трьох років для обох батьків; можливість для батька з багатодітної родини або родини, у якій є дитина з інвалідністю, брати додаткову відпустку по догляду за дитиною.

А ще Верховна Рада вносить зміни до Кодексу законів про працю та закону "Про відпустки", де пропонується право на оплачувану відпустку для однієї із перелічених осіб:

• чоловіку, дружина якого народила дитину;

• батьку дитини у разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;

• бабі або діду, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком).

Фото із сайта "Вечирній Київ"

87 запитів за 0,171