Верховна Рада підтримала закон про обіг земель сільгосппризначення

today 31.03.2020 query_builder 08:48 remove_red_eye 248 bookmarks Новини

В ніч на 31 березня Верховна Рада України голосами 259 народних депутатів (фракція «Слуга народу» - 206, «Європейська солідарність» - 23, «Голос» - 13, «Довіра» - 12, позафракційні – 5) підтримала історичний закон про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Ринок землі запрацює 1 липня наступного року.

Придбати землю зможуть громадяни України, територіальні громади, держава та юридичні особи, «створені і зареєстровані за законодавством України, учасниками (акціонерами, членами) яких є лише громадяни України та/або держава, та/або територіальні громади». Юридичні особи зможуть купувати землю лише з 2024 року.

Громадяни і підприємства інших країн матимуть право купувати землі винятково після рішення референдуму.

Із 2024 року загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності громадянина «не може перевищувати 10 тисяч гектарів». Загальна площа землі сільгосппризначення у власності юридичної особи (крім банків) не може перевищувати загальної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які можуть перебувати у власності усіх її учасників (членів, акціонерів), але не більш ніж 10 тисяч гектарів.

До речі, до 2024 року громадяни України можуть набувати право власності на земельні ділянки сільгосппризначення загальною площею до 100 гектарів. Але обмеження не поширюється на земельні ділянки, набуті у власність громадянином до набрання чинності положеннями закону.

Нагадаємо, що до цього законопроєкту було подано понад чотирьох тисяч правок, але торік 13 листопада документ було ухвалено у першому читанні.

Ухвалення цього закону є однією з умов отримання Україною нової програми МВФ. Президент Володимир Зеленський повідомив, що після виконання умов фонду наша країна протягом 15 днів отримає перший швидкий транш на 1,75−2 млрд доларів.

92 запитів за 0,264