Верховна Рада ухвалила закон про дистанційну роботу

today 05.02.2021 query_builder 11:05 remove_red_eye 158 bookmarks Новини

Парламент ухвалив у другому читанні та в цілому законопроєкт №4051, який регулює дистанційну роботу українців. Документ підтримали 322 нардепи. Закон класифікує роботу на два види: дистанційну та надомну, повідомляє «Економічна правда».

Тепер при укладенні трудового договору, роботодавці матимуть право отримати відомості про місце проживання або інше місце, де працюватимуть фахівці.

Також керівництво має «забезпечити точний облік відпрацьованого часу та ефективний контроль за найбільш повним і раціональним використанням робочого часу працівником».

Дистанційно означає за власним графіком та в будь-якій точці, як на власному обладнанні, так і наданому роботодавцем.

Надомно – працювати виключно за місцем проживання, на засобах, які надасть роботодавець і за його ж графіком.

А ще документ визначає поняття "гнучкий режим робочого часу".

Це режим роботи, що є відмінним від визначеного правилами внутрішнього трудового розпорядку, за умови дотримання відпрацювання сумарної кількості робочих годин протягом встановленого облікового періоду.

Гнучкий режим робочого часу може передбачати:

1) фіксований час, протягом якого працівник обов’язково повинен бути присутнім на робочому місці та виконувати свої посадові обов’язки; при цьому може передбачатися поділ робочого дня на частини;

2) змінний час, протягом якого працівник на власний розсуд визначає періоди роботи в межах встановленої норми тривалості робочого часу;

3) час перерви для відпочинку і харчування.

Фото із сайту «Економічна правда»

Подивіться інші записи

Зверніть увагу: планові відключення електроенергії у Бобриці, Боярці, Вишневому, Гатному, Горенці, Забір’ї, Крюківщині, Малютянці, Мироцькому, Михайлівці-Рубежівці, Музичах, Новосілках, Обухові, Святопетрівському, Софіївській Борщагівці, Стоянці, Тарасівці (29.11)

today 29.11.2021 remove_red_eye 320

Зверніть увагу: планові відключення електроенергії у Боярці, Бучі, Вишневому, Гатному, Гнатівці, Горбовичах, Гореничах, Дмитрівці, Іванковичах, Крюківщині, Лісниках, Милій, Неграшах, Новому, Обухові, Софіївській Борщагівці, Тарасівці, Фастові, Хотові, Шпитьках (26.10)

today 26.10.2021 remove_red_eye 298

Подорож неймовірною Білою Церквою (фото +)

today 05.11.2021 remove_red_eye 86

На Обухівщині знайшли потопельника

today 03.11.2021 remove_red_eye 340

Сьогодні вшановують святого апостола Пилипа

today 27.11.2021 remove_red_eye 61

Вогнеборці врятували власника квартири у Борисполі, в якій сталася пожежа

today 27.11.2021 remove_red_eye 62

92 запитів за 0,283