Верховна Рада ухвалила закон про протидію відмиванню коштів

today 09.12.2019 query_builder 11:59 remove_red_eye 124 bookmarks Новини

Народні депутати 6 грудня 246 голосами «за» підтримали у другому читанні і в цілому законопроєкт № 2179 про протидію відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення.

Про це повідомила «Українська правда».

«Опозиційна платформа – За життя», «Європейська солідарність» та «Батьківщина» не дали жодного голосу за цей законопроєкт.

За ухвалення законопроєкту № 2179 проголосували 225 нардепів від «Слуги народу», 13 від «Голосу», 2 депутати із об’єднання «За майбутнє», 6 позафракційних.

Як заявила доповідачка з цього питання Ольга Василевська-Смаглюк (фракція «Слуга народу») законопроєкт встановлює "справедливі та пропорційні санкції для тих суб’єктів, які залучаються до професійного відмивання коштів".

Вона підкреслила, що при доопрацюванні документу депутати уточнили перелік заходів впливу, які можуть бути застосовані за порушення. Приміром, ввели такий захід впливу як "угода про врегулювання наслідків вчинення правопорушення", ввели правило, яким за одне порушення не може бути застосовано більше однієї санкції, та зменшили максимальні штрафи.

Загалом до другого читання було подано більше 1300 правок, з яких 500 було схвалено.

Міністр фінансів Оксана Маркарова вважає, що цей закон важливий для європейських партнерів України, для отримання макрофінансової допомоги та євроінтеграції, адже більшість країн-партнерів України давно борються з відмиванням коштів.

Закон збільшує порогову суму та зменшує кількість ознак для обов’язкового звітування про фінансові операції, про які банки, страховики, кредитні спілки, ломбарди, біржі, платіжні організації та інші фінансові установи зобов’язані повідомляти Держфінмоніторингу.

Зокрема, залишається обов’язок повідомляти про фінансові операції на суму більше 400 тис грн (зараз 150 тис грн) та пов’язані з готівкою, переказом коштів за кордон, політично значущими особами та клієнтами з держав, що не виконують рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, що борються з відмиванням коштів.

А ще закон запроваджує міжнародний інструментарій замороження активів, удосконалює законодавчі аспекти, які впливають на якість розслідування злочинів з відмивання доходів.

Також закон вводить обов’язок для платіжних систем супроводжувати грошові перекази інформацією про платника та одержувача переказу; забезпечувати наявність та повноту інформації про платника та одержувача платежу та встановлювати запобіжні заходи, спрямовані на протидію маніпуляціям з грошима, одержаними від злочинів.

92 запитів за 0,229