Хто керуватиме майном ліквідованих районів?

today 17.11.2020 query_builder 19:51 remove_red_eye 559 bookmarks Новини

До 1 липня об'єкти спільної власності повинні бути передані громадам. Вчора Верховна Рада ухвалила законопроєкт про реорганізацію райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Законопроєкт №3651-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій» у другому читанні підтримав 301 нардеп.

Згідно з ухваленим документом, до закону «Про місцеві державні адміністрації» будуть внесені певні зміни.

Пропонується така процедура створення та реорганізації РДА, яка здійснюватиметься Кабміном після ухвалення ВР рішення про створення і ліквідацію районів, яке було прийняте ще 17 липня цього року.

Реорганізація РДА та її структурних підрозділів здійснюється без повідомлення органу державної реєстрації, а також без стягнення вимог кредиторів, отримання їх згоди.

У разі реорганізації райдержадміністрацій шляхом приєднання, повноваження з управління справами таких юридичних осіб із дня прийняття рішення про початок реорганізації здійснює голова РДА, до якої приєднуються інші юридичні особи.

Якщо територія ліквідованого району (приміром, Києво-Святошинського) включається до території кількох новоутворених районів (у нашому випадку це Бучанський, Фастівський та Обухівський), районна рада новоутвореного району стає правонаступником районної ради ліквідованого району, зокрема, щодо нерухомого майна, розташованого на території новоутвореного району. І що важливо, відповідно до ухваленого Закону, правонаступник ліквідованих районних рад не пізніше 1 липня зобов'язаний передати до комунальної власності тергромад окремі об'єкти спільної власності.

92 запитів за 0,257