Верховній Раді пропонують скасувати штрафи за несплату ЄСВ

today 08.10.2019 query_builder 08:09 remove_red_eye 122 bookmarks Новини

Голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев зареєстрував законопроєкт №2190, яким пропонується на 30 днів скасувати штрафи за несплату ЄСВ для фізичних осіб-підприємців та самозайнятих осіб, які не сплачували податки за періоди без доходів.

Текст документу опублікований на сайті Верховної Ради, повідомляє «Економічна правда».

"Як свідчить практика, значна кількість самозайнятих осіб та фізичних осіб-підприємців, які не отримують доходу і фактично не здійснюють будь-якої підприємницької діяльності, досі не ініціювали процедуру державної реєстрації припинення підприємницької діяльності чи зняття з обліку, як самозайнятих осіб, а отже, таким особам буде нараховано штрафні санкції та пеню за несплату ЄСВ", - йдеться у пояснювальній записці.

Гетманцев пропонує ввести 30-денний період з моменту набуття чинності документа, протягом якого ФОПи зможуть здійснити реєстрацію припинення підприємницької діяльності без застосування до них штрафів за несплату ЄСВ.

Нагадаємо, з 1 січня 2017 року ФОПи і самозайняті особи, які не отримують дохід від підприємницької діяльності, зобов'язані сплачувати єдиний соціальний внесок на рівні мінімального страхового внеску за місяць (у 2019 році - 918 грн).

92 запитів за 0,244