Ви такого ще не бачили: в Україні вивели унікальні сорти картоплі: з фіолетовим та червоним м’якушем

today 21.03.2021 query_builder 14:37 remove_red_eye 224 bookmarks Новини

Наразі нові сорти готують до реєстрації в державному реєстрі рослин. Про це пише agronews.ua з посиланням на Укрінформ.

Фіолетову картоплю “Либідь” вивели шляхом схрещування одного з зарубіжних сортів-похідних дикорослої форми, знайденої колись у Перу, та вітчизняного сорту “Нагорода”. Селекційна робота тривала понад 10 років.

Серед виведених на підприємстві ПрАТ "НВО "Чернігівеліткартопля" гібридів – три з червоним м’якушем, шість – із фіолетовим. Фахівці наголошують, що до того, як назвати їх сортами, з ними треба працювати 10-12 років.

За смаком кольорова картопля, зокрема “Либідь”, – така сама, як і звичайна. Проте вона приваблює екзотичним виглядом, цінується за високий вміст антиоксидантів, використовується як природний барвник продуктів харчування, підходить для переробки, зокрема виробництва чіпсів.

Споживачам насіння нових кольорових сортів седнівське підприємство продає вже кілька років, і попит на нього зростає. Для себе екзотичну бульбу купують дачники й городники, а підприємці та фермери беруть задля розмноження та перепродажу насіння. Щоправда, весь врожай минулого року “Чернігівеліткартопля” ще восени відвантажила європейській компанії, яка забажала вирощувати її для виробництва чіпсів. Попит на таку картоплю в Європі зумовлений великою конкуренцію на ринку чіпсів, однією з незайнятих ніш якого є виготовлення продукту незвичного кольору.

Реалізація ж нового врожаю кольорової картоплі розпочнеться не раніше, як 1 жовтня, підприємство допродує насіння з десятка сортів, які залишились у сховищі.

ПрАТ “НВО “Чернігівеліткартопля” – багатогалузеве агропідприємство. Спеціалізується на виробництві елітного насіння картоплі й зернових культур, має молочнотоварну ферму. Працює в товариств 60 людей, з яких 8 – у науковому підрозділі. Торік насіннєвою картоплею НВО засівало 70 га, в цьому році засадить 100 га. Працює тільки з сортами української селекції.

Фото - agronews.ua

87 запитів за 0,203