Вибори у Борщагівській ОТГ: боротьба за ласий шмат триває

today 28.10.2020 query_builder 08:28 remove_red_eye 1870 bookmarks Новини

Фото поліції Київської області

Вибори у більшості громад Києво-Святошинського району пройшли відносно спокійно, переможці вже встигли подякувати виборцям за надану довіру, вже відомо, які партії, ймовірно, потрапляють до тієї чи іншої ради.

Але це жодним чином не стосується виборів голови Борщагівської ОТГ. До речі, в цій громаді була найнижча в Києво-Святошинському районі явка - приблизно 27 %. Що, безумовно, підсилює вплив технологій на результати виборів. Тут ще під час виборчої кампанії деякі кандидати використовували незаконні методи боротьби, тому поліції довелося припиняти неправомірні дії, дійшло й до відкриття кримінальних справ. Єдине, що поки можна стверджувати – головні претенденти на крісло голови ОТГ Олексій Кодебський, який більше 30 років очолював Петропавлівсько-Борщагівську сільську раду, та Олесь Кудрик – багаторічний сільський голова Софіївської Борщагівки, який на цих виборах йде під прапорами партії «Європейська солідарність».

“Третій день рахують голоси. ТВК контролює певні політичні сили й вони повертають на перерахунок бюлетені, які за пана Кудрика. У даному випадку вони намагаються сфальсифікувати вибори шляхом додруку бюлетенів”, – розповів в ефірі “Прямого” депутат Київської обласної ради Роман Титикало.

27 жовтня до членів комісії вдалося зайти народному депутату від “Євросолідарності” Вікторії Сюмар, яка заявила, що від неї ховають протоколи з результатами виборів в ОТГ, а тому є підстави підозрювати, що буде спроба не реєструвати результати виборів на цьому окрузі.

“У нас є підстави вважати, що буде спроба не реєструвати результати виборів на цьому окрузі. Спроби сфальсифікувати вибори не будуть успішними, на окрузі перемагає кандидат від “ЄС”, – переконана В. Сюмар.

Депутат викликала поліцію. На місці події слідчо-оперативна група здійснила огляд приміщення, виявила та вилучила записи з підписами осіб, де зазначені суми в грошовому еквіваленті, інші документи, що можуть свідчити про фальсифікацію виборів. Також вилучили готівку на суму 72,5 тисячі гривень, інформує поліція Київської області.

Депутат пояснила поліцейським, що прийшовши на позачерговий прийом до сільського голови Петропавлівської Борщагівки вона виявила, що секретар сільської ради вносить відомості з протоколів на свій комп’ютер, але ця особа не є членом ДВК.

За цими фактами слідчі поліції відкрили три кримінальних провадження за ч. 2 ст. 351 (Перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради), ч. 4 ст. 160 (Підкуп виборця, учасника референдуму, члена виборчої комісії або комісії з референдуму) та за ч. 2 ст. 158 (Надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або інше несанкціоноване втручання в роботу Державного реєстру виборців) Кримінального кодексу України.

Нині встановлюються усі обставини, причини скоєних злочинів та причетних до скоєння цих кримінальних правопорушень. Такий бурхливий перебіг виборів у Борщагівській громаді зумовлений декількома чинниками. Насамперед це свідчить про відсутність попередніх домовленостей між двома головними конкурентами. І не варто забувати, що за фінансовою спроможністю це одна із найбагатших громад в Україні. А за ласий шмат завжди б'ються найзавзятіше.

92 запитів за 0,236