Від хвороб серця захищають волоські горіхи

today 18.11.2020 query_builder 14:30 remove_red_eye 109 bookmarks Новини

Щоденна доза волоських горіхів ефективно захищає літніх людей від хвороб серця, при цьому не сприяє збільшенню ваги. Висновки нового дослідження опублікувало видання Journal of the American College of Cardiology.

Спільний проєкт вчених з Іспанії та США проаналізував вплив волоських горіхів на ризик серцево-судинних захворювань. Дослідники провели випробування, задіявши понад 700 літніх учасників, передає TheHealthSite.

Людей розділили в довільному порядку: одна їх частина щодня з’їдала жменю горіхів (від 30 до 60 грамів), інша – ні. Експеримент тривав протягом двох років.

Науковці встановили: люди, які вживали волоські горіхи, поліпшили показники серцево-судинного здоров’я, при тому, що їх раціон більше не зазнав ніяких змін.

“У них значно знизилися шість з десяти біомаркерів запального процесу, з яким асоціюється розвиток серцево-судинних захворювань. При цьому включення горіхів у щоденне харчування не вплинуло на вагу”, – констатували експерти.

До речі, проведені раніше дослідження також підтверджували здатність волоських горіхів знижувати високий рівень холестерину, що забиває кровоносні артерії.

92 запитів за 0,261