Від зони відчуження до зони відродження

today 04.07.2021 query_builder 10:39 remove_red_eye 156 bookmarks Новини

Чорнобильську зону планують трансформувати в так звану Зону відродження, і зробити з неї ще один "туристичний магніт" України.

Про це в програмі "Официальный разговор" телеканалу "Дом" розповіла глава Державного агентства розвитку туризму України Мар’яна Олеськів.

Пропонується законсервувати пам'ятки, які є в Зоні відчуження, внести певну частину об'єктів до списку спадщини ЮНЕСКО.

Над розвитком Зони відчуження, за словами Олеськів, активно працюють Мінкультури і інформаційної політики, Міністерство захисту навколишнього середовища, а також Державне агентство управління зоною відчуження та Державне агентство розвитку туризму.

"У такому чотирикутнику ми працюємо разом над новими наративами, якими потрібно наситити тури і нашу комунікацію про Чорнобиль. Друге — це реставрація. Точніше, консервація пам'яток, які є в Зоні відчуження. Їх поглинає природа. Деякі об'єкти важливо зберегти, оскільки природним чином вони будуть руйнуватися. Цим займається профільний заступник міністра культури і інформаційної політики. Над тим, щоб занести частину об'єктів до списку спадщини ЮНЕСКО і далі їх зберігати, консервувати як нашу спадщину", — повідомила глава Державного агентства розвитку туризму України.

А ще зараз разом з туроператорами вивчається питання розширення цільової аудиторії. Поки найбільше Зона відчуження як туристичний об'єкт цікавить молодь.

"На нашу думку, важливо працювати зі старшою аудиторією, яка цікавиться питаннями Холодної війни, історією Радянського Союзу, тоталітаризму тощо, і намагатися достукатися до них. Попрацювати з міфами, що там небезпечно і дуже багато радіації. Розповісти, що в межах туристичних маршрутів перебувати там абсолютно безпечно", — вважає Олеськів.

Зауважимо, торік кількість туристів, які їдуть до Чорнобильської зони, зменшилася, але 90% з них — це українці.

"Це і тому, що іноземці не могли приїхати, але і більше українців почали цікавитися цією територією. Тому важливо вже в наступні роки збалансувати частку українських і іноземних туристів", — пояснила Олеськів.

До речі, вартість туру вихідного дня до Чорнобильської зони відчуження становить приблизно 100 доларів.

Фото із сайту телеканалу "Дом", ecology.md

87 запитів за 0,220