Віднині місцевим депутатам заборонено голосувати, якщо є конфлікт інтересів

today 04.12.2020 query_builder 16:16 remove_red_eye 151 bookmarks Новини

Верховна Рада України на засіданні 3 грудня схвалила законопроєкт під №3034а, яким заборонила депутатам місцевих рад брати участь у голосуваннях у разі, якщо в них виникає конфлікт інтересів у певному голосуванні. Відповідне рішення підтримали 267 депутатів.

Цей законопроєкт вже опублікований на сайті Верховної Ради, повідомляє 24 канал.

Що передбачає законопроєкт

Закон фактично врегульовує правову колізію, яка виникла після схвалення закону про запобігання корупції, адже депутат навіть за конфлікту інтересів міг голосувати, просто повідомивши про це.

Віднині депутати в таких ситуаціях і надалі повинні повідомляти про власний конфлікт інтересів, але вони вже не мають права брати участь в голосуванні.

До речі, депутатам парламенту ще раніше заборонили брати участь у голосуваннях, де в них виникає конфлікт інтересів.

Наведемо приклад. Зараз обирають керівні органи місцевих рад. Приміром, йде голосування за посаду секретаря міської ради, якого обирають самі депутати з-поміж своїх колег. Якщо є один або більше кандидатів на посаду, у кожного з них виникає конфлікт інтересів. Адже мовиться про їхнє можливе призначення на посаду. Тому зараз кандидати будуть відсторонені від таких голосувань, а долю посади вирішуватимуть ті, хто на неї не претендує.

Ілюстрація із мережі Інтернет

87 запитів за 0,169