Віднині в Україні клієнт сам може обирати постачальника газу. Що буде з ціною?

today 04.08.2020 query_builder 10:25 remove_red_eye 336 bookmarks Новини

З 1 серпня в Україні запрацював ринок газу для населення, в якому клієнт сам може обирати постачальника залежно від ціни та сервісу.

Про це йдеться у матеріалі «Економічної правди».

На всіх нас після запуску ринку чекають дві принципові зміни.

Віднині населення може вільно змінювати постачальника. Це можливість існувала ще з 2015 року, але раніше регульована ціна майже завжди була нижчою за ринкову.

Ціни на газ буде формувати ринок, тому з'являється сенс у пошуку постачальника, який запропонує найкращу ціну на сервіс. До речі, регулятор суттєво спростив процедуру переходу від одного постачальника до іншого, що має спростити життя споживачів.

Друга ключова зміна стосується саме ціни на газ, яка відтепер буде виключно ринковою. В Україні в останні роки існували дві ціни на газ. Ринкова ціна діяла для промисловості, вона залежить від котирувань на європейських хабах і встановлюється щомісяця. Для населення діяв вже згаданий механізм PSO, який в останні роки декілька разів змінювався.

На першому етапі ціна газу фіксувалася на одному рівні на певний період, пізніше вартість почали визначати за формулою. Цим займався "Нафтогаз", який 22 числа щомісяця оприлюднював нову ціну.

Зараз ціни на газ для промисловості та населення будуть прирівняні до європейських, і залежно від ситуації на ринку вартість ресурсу може суттєво коливатися.

Як вважає президент асоціації "Газові трейдери України" Андрій Мизовець, якщо не буде валютних стрибків, то ціни для кінцевого споживача в зимовий період не будуть перевищувати 6-7 тис грн за тисячу кубометрів.

Фото із сайту suspilne.media

92 запитів за 0,260