Відновлено кримінальну відповідальність за незаконне збагачення

today 27.11.2019 query_builder 09:35 remove_red_eye 119 bookmarks Новини

Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 263-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів", яким про відновлюється кримінальна відповідальність за незаконне збагачення.

Цей законодавчий акт Верховна Рада ухвалила ще 31 жовтня.

Завданням закону є також запровадження інституту стягнення в дохід держави необґрунтованих активів посадовців, документ доповнює Кримінальний кодекс новою статтею 368-5 "Незаконне збагачення", згідно з якою набуття вищевказаними особами активів, вартість яких більш ніж на 6,5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує їхні законні доходи, карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Внесені зміни й до Цивільного процесуального кодексу, згідно з якими справи про визнання активів необґрунтованими та їхнє стягнення в дохід держави розглядає Вищий антикорупційний суд. "Це буде гарантією неупередженого розгляду", - вважають в Офісі президента.

Віднині Цивільний процесуальний кодекс передбачає, що позов про визнання необґрунтованими активів та їхнє стягнення в дохід держави пред'являється щодо активів, набутих після дня набрання чинності цим законом, якщо різниця між їхньою вартістю та законними доходами чиновника у 500 і більше разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також щодо доходів від цих активів.

92 запитів за 0,241